Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Második világháború alatt...

Második világháború alatt elhunyt embert (a halál időpontját és helyét csak sejtjük) hol lehet megkeresni?

Figyelt kérdés

Egész pontosan a halotti bizonyítványát szeretném megkeresni. Létezik olyan szerv, ami nyilvántartja az akkoriban elhunytakat?

(1944-ben elhurcolták, soha nem tért vissza, nem tudjuk hol halt meg és mikor)


2011. máj. 27. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez ugyan hadifogoly adatbázis, de egy próbát megér. Ha itt megtalálod, akkor felveheted velük a kapcsolatot, mint kiindulás:


[link]

2011. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos itt nem szerepel :( Néhány névrokont találtam (közepesen gyakori neve volt), de a születési év nem stimmel.

A zsidó levéltárakat végighívtam, ők nem találtak semmit. Ezért is szeretnék valamilyen polgári nyilvántartásban keresgélni.

Adtak ki halotti bizonyítványt, de elveszett, a létéről is csak néhai nagymamám elbeszéléséből (az ő férje volt) tudunk.

2011. máj. 27. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Itt már nézted?


[link]

2011. máj. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
jah és még annyit, hogy ékezet nélkül írd be a települést, vagy a keresni kívánt családnevet!
2011. máj. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
akkor te zsido vagy
2011. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt most hasznos válasznak szántad?
2011. jún. 4. 23:31
 7/8 anonim válasza:

És ha az?-.-"

emberek nem unjátok még ezt?

Senki sem tehet róla miylen származású!



És remélem megtalálod;;)

2011. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A Yad Vashem adatbázisát márciusban már néztem, de nem volt benne. Most ismét ránéztem és bekerült valamilyen hivatalos adatbázisból.

Ez alapján valamilyen magyar hatóságnál lehetne halotti anyakönyvi kivonatot igényelni? Melyik szerv felelős ezért, hol érdeklődjek?

2011. jún. 6. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!