Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családi pénzügyek és külön-kas...

Családi pénzügyek és külön-kassza?

Figyelt kérdés
Nem keresünk rosszul,a férjem 2x-esét keresi az én fizumnak és borzalmasan anyagias. Nincs félretett pénzünk, mert mindig van hova tenni, de "nagy lábon" sem élünk. Idegesít, hogy minden vásárlásért megszól, pl. ha veszek egy melltartót, vagy egy nadrágot, a gyereknek egy játékot ... tiszta idegbaj lesz. Úgy beszél velem, mintha a kislánya lennék. Sosem szórtam a pénzt, nem is úgy neveltek! Ja és ráadásul külön-kasszán vagyunk,pl. tőlem kér ezer ft-ot, hogy a húszezresét ne kelljen felváltania, stb! Megőrülök ettől,ez teljesen megöli a házasságunkat, már nem tudom mit mondjak neki!
2011. aug. 16. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Majd ha válaszolnak a többiek, akkor ezeket a válaszokat mutasd meg a kedves fogtechnikus férjednek.
2011. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen feltétellel hozzá sem mentem volna.
2011. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi is külön kasszán vagyunk. De nálunk is elöjött egyszer hogy ki fizesse pl a fagyizást, még az elején.

Na akkor megbeszéltük hogy lesz egy közös számlánk amire mindenki átutalja a költségeink felét és abból fizetünk mindent, kaja, süti, lakás, minent. majd mindenki maga veszi a melltartóját ruháját, és egyéb dolgait.

innentöl nem volt vita soha.

ha esetleg egyikönk túlzásnak veszi amit közösböl akarunk fizetni, (pl minek a gyereknek megint egy újabb játék) akkor lemondunk róla vagy a másik sajátjából megveszi.


mi is kérünk egymástól de az a közösböl vesszük fel.

2011. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Ja a másodiknak meg annyit hogy te csak olyanhoz mész hozzá aki haza adja az összeset majd TE "jól" kezeled?
2011. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A második vagyok és mi MINDKETTEN az összes pénzt a közös számlára kérjük. NEM én kezelem az egészet, hanem megbeszéljük értelmes ember módjára, hogy mennyit is adunk ki egy-egy valamire. Olyan még nem fordult elö, hogy bármelyikünk is megszidta volna a másikat, mert vett valamit, de olyan sem volt eddig, hogy megtiltottunk volna bármit is. Mindketten tudjuk, hogy mennyit LEHET költeni a közösböl, és ezt nem lépjük át. Abból sem volt még soha vita, hogy ki keres többet vagy kevesebbet, mert EZ egy jó párkapcsolatban NEM játszhat szerepet.
2011. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.


Nem lehet gyereket nevelni, úgy hogy külön kasszán vannak a szülők. Hogy veszi ki magát ez a gyerek előtt, ha nagyobb lesz? Azt látja hogy a szülei nem bíznak egymásban és nem is tartoznak össze igazán, osztják-szorozzák a pénzt. Rendkívül gyerekesnek tartom az ilyet és nagyon elítélem.


Ha a másik fél keresne többet, akkor gondolom nem zavarna a közös kassza kedves 4. hozzászóló!

Egyébként meg mindkét félnek lehet egy előre meghatározott költőpénze, de a külön kassza nem jó megoldás, a házasság nem erről szól!

2011. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!