Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Braun név honann ered?...

A Braun név honann ered? Jelentés?

Figyelt kérdés
Van egy barátom akinek Braun-al kezdődik a neve.Felakarja kutatni a családfáját.Próbálok neki segíteni.A Válaszokat előre is várom.
2011. aug. 24. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg námet??(barna)
2011. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom német eredetű és barnát jelent.
2011. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
bocsi,német. :D
2011. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Eva Braun...
2011. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
A barátodnak zsidó gyökerei vannak,ez teljesen bizonyos.Az összes német szín zsidónév.Gondolj csak a Schwarz-fekete,Weisz-fehér,Grün-Zöld.(mint a zsidóviccekben)
2011. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


A német családneveket viselhetik természetesen németek, osztrákok, svájciak, ill ezen emberek leszármazottai, valamint a zsidókat is német névre kötelezték a XVIII. század végén. Itt szerintem nem érdemes megkérdezni, mert 10 válaszadóból 8-9 zsidózni fog, hiába vannak esetleg német gyökerei a barátodnak. Tapasztalatból írom:)


Eredendően német családnév, Barnát jelent. Az, hogy a wikipedia tele van német nevű zsidókkal, az csak azt támasztja alá, hogy sok közöttük olyan munkát végzet, amivel kiérdemelte, hogy megemlékezzenek róla... ergó, a zsidók már évezredekre visszamenőleg olvastak, tanultak, tehát helyzeti előnyben voltak más népekkel szemben. Pl. az én dédapám német etnikumú földműves volt, a XIX. század közepén élt, nem járt iskolába, maradt a kínkeserves munka... mennyivel könnyebb helyzetben lett volna, ha a családi tradíciókban már generációról generációra termelődnek ki olyanok, akik tudnak számolni, írni, stb. Ezért mondjuk a német tömegek, akik zömében fizikai, termelő munkát végeztek, nem szolgáltak rá, hogy a wikipediában sorokat szenteljenek nekik, logikusa. Kicsit elkalandoztam, vissza a Braun névre. A 22. leggyakoribb német családnév, tehát nem is nagyon kell ragoznom, hogy mennyire elterjedt... bizonyára többségük katolikus, ill evangélikus. Eva Braun is katolikus osztrák családból származik, ennek is utána lehet nézni a neten.


Itt csak annyit tud tenni az ember, hogy leír néhány alternatívát, hogy mik az esélyek... a családi emlékezet is sokat tud segíteni, mág akkor is, ha kicsit homályos... a barátod csak levéltárban tud ennek normálisan utánanézni, ott viszont szinte biztos, hogy választ kap a kérdésére. sok sikert!

2011. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 13:34-es!


"A barátodnak zsidó gyökerei vannak,ez teljesen bizonyos.Az összes német szín zsidónév.Gondolj csak a Schwarz-fekete,Weisz-fehér,Grün-Zöld.(mint a zsidóviccekben)"


Kicsit gondolkozzunk, a zsidóknál gyakoriak a "színes" nevek, mi zárja ki azt, hogy ettől függetlenül a németeknél nem lehet ui. gyakori? Csak kérdezem, mert biztos erre is van valami remek válaszod!

Az előző hosszabb posztban írtam, hogy a zsidókat a XVIII. század végén kötelezték német névre, akkor hogy fordulhat elő, hogy a germán eredetű Gruen/Grün-t 1286-ban jegyezték fel Kurpfalz városában?? Hol volt akkor még a zsidó emancipáció, vagy esetleg a német családnevek rájuk erőltetése? A Weis családnevet már kifejtettem ezen a fórumon, a Schwartz uo. feltételeknek felel meg, mint a Grün, tehát ezek elsősorban német családnevek... attól, hogy valamit 1787-től elkezdenek ráerőltetni egy népre, és mondjuk már létezett a XIII. században is a befogadó nemzetnél, attól lenne zsidó név, vagy ettől lennének zsidó gyökerei? Érdemes átböngészni a sváb telepeslistákat, azt itt felsorolt nevek mindegyike megtalálható a névsorban... most kapásból találtam a google keresőben egy Schwartz nevű ember által építtetett tájházat, ami ma német múzeum.

2011. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
a 14:11-es posztban elírtam a végzett szót, nem akarom tukaj módon úgy hagyni, tehát, végzet=végzett. siettem, bocsi.
2011. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Vagy zsidó vagy német felmenői vannak a barátodnak
2011. aug. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első ránézésre zsidó gyökerei vannak.
2011. aug. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!