Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen 'freak'-kel kapcsolatos...

Milyen 'freak'-kel kapcsolatos kifejezesek vannak? (jelentes szempontjabol)

Figyelt kérdés
Kicsit erthetetlen nekem ez a szo mert mar eleg sok formaban hallottam, mik a fobb jelentesei? (mondatban pls)
2011. okt. 13. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

freak mint főnév szerintem leggyakrabban a "rajongó" értelemben használatos, vagy "-őrült" pl. autób*zi :)

freaky: furcsa, bizarr

freaking: r*hadt, baromi pl. freaking hot - baromi meleg

to freak (sy out): kiborít

to freak out: megijed, kiborul

freak of nature: torzszülött

2011. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Torzszülöttet (pl. törpét, hatlábú kecskét stb.) jelentett régen, most már inkább őrültet, átvitt értelemben bizarr, torz dolgokat vagy azt, hogy valaki "megőrül" valamiért.


Computer freak = számítógépőrült, music freak = zeneőrült. Ha valaki szimplán "freak", akkor mániákus, bolond.


freak accident = olyan baleset, aminek nagyon kicsi a valószínűsége és/vagy nagyon súlyosak a következményei. Mondjuk ha valakinek a fejére esik egy meteor.

2011. okt. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A "freak accident" szokatlan vagy valószínűtlen balesetet jelent (De azért nem olyan ritka mint egy fejre eső meteor, mivel elég gyakran használják például a médiában is.)


A "freak"-et még az időjárással kapcsolatban is használják.

pl: freak storm/weather/stb. Ilyenkor így fordítható: (szokatlanul) erős/heves/tomboló/szélsőséges


És vannak olyan szókapcsolatok ahol "mániás"-nak szokás fordítani. pl:

neat freak - rendmániás

clean freak - tisztaságmániás

control freak - irányításmániás

2011. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!