Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit szóltok a katara névhez?

Mit szóltok a katara névhez?

Figyelt kérdés
Ázsiai név(az utolsó légidomár című rajzfilmben halhattátok), ha lesz egyszer lányom lehet hogy ezt a nevet adnám neki. Nektek tettszik? Mit gondoltok róla?
2011. szept. 1. 14:01
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
A világ minden táján terjednek az egzotikus nevek, állítólag.
2011. szept. 4. 14:08
 22/26 anonim ***** válasza:
61%

Lehetséges. Talán ezért is volna fontos, hogy megőrizzük nemzeti éntudatunkat, sajátosságainkat, kultúránkat, ezzel együtt gyönyörű anyanyelvünket.


Külföldet majmolni bármilyen időszakban lehet, de hála Istennek, még nem kötelező.

2011. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
"Talán ezért is volna fontos, hogy megőrizzük nemzeti éntudatunkat, sajátosságainkat, kultúránkat, ezzel együtt gyönyörű anyanyelvünket." Szóval egy név miatt én eltemetem a nemzeti éntudatomat, sajátosságainkat, kultúránkat és a gyönyörű anyanyelvünket? Ezt te sem gondolhatod komolyan. Én is rühellem a nyugat főleg amerika majmolását(hát még az olyan marhaságokat mint a lájkolás, és hasonló a magyar nyelvet megcsúfoló gagyi angol kifejezések még gagyibb magyarosítását) ez valóban nem méltó hozzánk, de! Nekem megtetszett egy ázsiai név(ami egyébként még magyarosabban is hangzik, mint mondjuk dzsenifer vagy a mostanság trendivé vált külföldi nevek) még ha ezt a nevet is adnám, attól nem leszek a kultúránk eltemetője. A kérdésem csak arra vonatkozott hogy tettszik-e nektek. És én nem hiszem hogy ezzel kárt okoznék bárkinek is, vagy tévedek?
2011. szept. 4. 19:03
 24/26 anonim ***** válasza:
76%

Tudom, hogyan szóltak a kérdéseid: "Mit szóltok a katara névhez? Nektek tettszik? Mit gondoltok róla?" És szintén Te írtad: "A világ minden táján terjednek az egzotikus nevek". A válaszom és véleményem erre (a jelenségre) vonatkozott és nem konkrétan azt írtam, hogy Te "kivégzed" nemzeti sajátosságainkat. Az, hogy milyen nevet akarsz adni (majd) a gyermekednek, magánügy, bár ha már itt feltetted ezt a kérdést, láthatod, hogy a választásod nem okozott átütő sikert, sokan a hangzása miatt (sok "a" betű), mások a névről beugró hasonló hangzású, de egészen más jelentésű (nem éppen pozitív tartalmú) szavak miatt nem kedvelték (lájkolták:), de voltak, akiknek tetszett.

Például Neked. Megtetszett ez a (valószínűleg csak kitalált) ázsiai név és majd a jövőben mellérendelsz egy gyermeket is, legyen. Majd annak idején mondogasd sokszor a vezeték- és keresztnevét is, hogy együtt is jól hangzik-e? Egy rossz választással sok-sok rossz élmény okozhatsz a gyermekednek.

Én úgy gondolom, hogy nem írtam sértőt Rád nézve, de valamiért nagyon magadra vetted. Sajnálom, Te kérdeztél (egy nyílt fórumon) én meg válaszoltam. A direkt "zöld kezes" válaszok nem motiválnak, az nem segít a kérdezőnek, sokkal jobb, ha sokféle véleményből tud leszűrni magának információt.

2011. szept. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Szerintem jó.Katana japán kard jut eszembe róla.Ki fogja csúfolni az oviban a Dzsenifer vagy a Ronaldó esetleg a kis Nintendocska? Nem kell adni mások véleményére!
2011. szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Utána néztem a névnek, kiderült hogy ez egy spanyol szó, a catara vízesést jelent(ezzel utaltak arra hogy víz idomár a lány a sorozatban). Emellett még utalás a katana japán kard, és a katara egy indiai fegyverre ( [link] ). Habár írták a neten hogy ázsiába tényleg adnak ilyen nevet gyerekeknek, sőt amerikában is de nagyon ritka. Nekem még mindig nagyon tetszik. Sőt most még jobban. Eddig sok negatív vélemény jött róla(ami nem baj persze). Ti mit gondoltok róla?
2012. febr. 18. 22:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!