Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zátonyra futott az életem,...

Zátonyra futott az életem, elrontottam úgy érzem. Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, lassan már 22, és nem tudom mit kezdjek magammal. Jelenleg egyetemre járok, ez a 2., de ugyanazt érzem mint az elsőnél..hogy nem vagyok ide való, nem tetszik, nem érdekel. Nem tudom miért érzem ezt, nem tudom mit tegyek. Nem tudom itthagyjam-e, vagy folytassam-e. Itthagyni semmi kedvem, de csak azért, mert nem akarok megint az elején lenni valaminek, de befejezni szintén nem akarom mert nem érdekel. Ha itthagynám lehet nem is mennék már egyetemre, nem tudom. Ami igazán érdekel, az a nyelvek, idegen kultúrák, művészetek, de ezekből nem tudom meg lehet-e élni, főleg hogy jó tanuló sem voltam soha, mert lusta voltam. Tehát az iskola/szakma dolog, a legfontosabb most az életemben, zöld ágra akarok már végre vergődni. A magánéleti problémáim, amik szintén vannak, de ezeknek a nagyrészét, sikerült úgymond elrendeznem, gondolkodásmód váltással. Tehát ez most a legnagyobb problémám úgy érzem.
2011. okt. 21. 14:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%

Őszintén érdekel a véleményem, vagy szeretnéd, ha valaki biztatna?

Mert az őszinte véleményem, hogy ez is amolyan luxus hiszti. Míg te azon vergődsz, hogy "jaj nem azt tanulom ami érdekel" (Miért is nem? Okát nem látom, hogy miért tanulsz mást...) addig egyes emberek épp haldokolnak a kórházban, elvesztik a gyereküket, éheznek, fáznak. Komolyan azt hiszed, hogy elrontottad az életed? Akkor tegyél ellene. Ne a gyakorikerdesek.hu-n hisztizz.

2011. okt. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
Kor ugyanaz, helyzet ugyanaz. 2. suli, nem érdekel, én csak azért nem hagyom ott, mer anyuéknak megígértem, hogy ezt befejezem. Nálam még a magánéleti problémákat sem sikerült megoldani. Én anno első suli otthagyása után felvételiztem, majd halasztottam és elmentem dolgozni. Ezt próbáltad már? Lehet megoldás lenne nálad is.
2011. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
33%
Most pedig jöhet a lepontozás, várom...
2011. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Maradj az egyetemen, válts szakot, vagy vegyél fel téged érdeklő tárgyakat más szakokról, amit megenged a kreditrendszer. Bár a szakváltás csúszást is jelent, neked meg már van csúszásod a váltás miatt, így könnyen fizetősbe csúszhatsz át, ezért csak óvatosan!
2011. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az őszinte vélemények érdekelnek igen, nem a nyugtatás, meg a bíztatás, hogy "nem késő még" meg ilyenek. Azért én is tisztában vagyok a helyzettel. Bár hogy hiszti lenne, az azért túlzás, mert csak megkérdeztem.
2011. okt. 21. 15:13
 6/22 anonim ***** válasza:
hagyd ott és menj el dolgozni. Ha egyetemre kell menned úgyis adja magát.
2011. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Más emberek dolgait szerintem felesleges belekeverni ebbe (éhezés stb.), mert ezek ellen nem tudunk mit tenni, semmi köze az egész dologhoz. Amúgy meg azért nem tanulom azt, amit szeretném, mert nem tudom mit szeretnék. Ami érdekel, abból félek nem tudnék megélni, bár ha így haladok így sem fogok.
2011. okt. 21. 15:16
 8/22 A kérdező kommentje:
Dolgozni járok, suli mellett. De ez mégsem hivatalos szakma, hanem diákmunka.
2011. okt. 21. 15:17
 9/22 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. azért menj dolgozni mert így csak az idődet bszod el h nem célirányosan haladsz. gondolj bele, 5 évig beülni a padba és utána lehet nme is akarod majd cisnálni. menj dolgozz kicsit és közben sok minden kiderül..
2011. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Olvastam nemrég a nők lapjában egy pszichológus irt, arról, hogy aki nem tudja mit akar, adjon magának 1-3 évet és menjen el dolgozni, ide-oda-amoda, majd itt is tapasztal valamit ott is, ez a 1-3 év (lehet neked elég egy is) nem elvesztegetett évek. Az lenne elvesztegetett ha elvégezne xy egy egyetemet, és amikor elhelyezkedik rájön, ő ezt nem akarja csinálni. Bárcsak emlékeznék melyik számban olvastam. Talán megtudod keresni, a nőklapja honlapján. Sok felnőtt nem szereti amit csinál, de mire rájön mit csinálna 40 éves és nincs lehetősége újat tanulni, de legyél elkeseredve.
2011. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!