Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki nekem a húgom lányának a...

Ki nekem a húgom lányának a kisfia? És ki vagyok én őneki?

Figyelt kérdés

Ugyebár a húgom lánya nekem az unokahúgom és én meg neki (mármint az unokahúgomnak) a nagybácsija vagyok. De kije vagyok én az unokahúgom kisfiának, ill. nekem ki az unokahúgom kisfia?


Ha már a témánál vagyunk: Ki nekem az unokahúgom férje és ki vagyok én őneki?


Esetleg ismertek valamilyen oldalt, ahol az ilyesfajta rokoni kapcsolatok megnevezéseivel részletesebben foglalkoznak?


2011. szept. 12. 18:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

ha a másodfokú elnevezés lenne is a megoldás, egy 3 éves nem érti.

Áronka anyukájának a nagybácsija vagy, vagy Áron nagyijának a testvére és ő az unokahúgod kisfia, v a húgod unokája.

ugyanígy nincs elnevezés az unokahúg férjére, esetleg így: a húgod veje, te pedig az ő anyósának a testvére vagy.

2011. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

mégis találtam valamit!!!


[link]


ha jól értelmeztem a nagy-nagybátyja vagy.

2011. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

@#11 11:38


Ennek már most utána kell néznem és nem akkor, amikor majd egyszer csak váratlanul rákérdez. Mit mondok majd akkor neki? Hogy fogalmam sincs, de várjon pár napot, felteszem a Gyakori Kérdésekre aztán majd meglátjuk?


@#12 12:20


Ez igen! Kösz a segítséget! Valóban a nagy-nagybátyja vagyok, helyes a megállapítás (nagyszülő fiútestvére). Végre ez is megvan. Most már legalább azt tudom, hogy kije is vagyok az Áronkának.


Most még az érdekelne, hogy az Áronka ki énnekem? Itt azt írják, hogy “dédunokaöcs”:


[link]


Másfelől a “dédunokaöcs” megnevezést itt meg a nagyszüleim dédunokáira használják/használnák:


[link]


Most akkor ez helytelen lenne? A helyes besorolása a dédunokaöcsnek az előző dokumentum szerinti lenne? Ez biztos?

2011. nov. 8. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!