Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A volt gyámom most nekem...

A volt gyámom most nekem kicsodám?

Figyelt kérdés

9-18 éves koromig gyám volt mellém kirendelve anyám öngondoskodásra való képtelensége miatt. Most egyetemre járok, szoctámhoz meg kategóriák vannak megadva.


Nekem már az anyámhoz igazából semmi közöm, mert gyám van kirendelve, aki a gondját viseli, apám meg nincs is, mert anyámat anno míg kórházban volt fiatalon kihasználták, aminek az eredménye lettem én.


A szoctám papíron írva mint hozzátartozóm, akiről adatokat kell megadnom az a szülő, ami nekem rendes értelemben véve nincs mint önmagát és környezetét felfogni képes ember. Akiről beszámolni itt tudok az így a gyámom marad. A gyámom viszont özvegy. => Akkor én félárva vagyok? Nekem így meghalt az "apám"?


(Törvényileg is, ahogy olvastam mint szülő felé lévő eltartási kötelezettségem már a gyámom felé van, és nem anyám felé, mivel a gyámom nevelt fel.)


A gyámom jelen esetben = törvényi értelemben vett "szülő"?

Félárva vagyok ilyen értelemben?


2011. szept. 29. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A gyám az gyám marad és nem szülő! Vagy az örökbefogadás megtörtént?
2011. szept. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem volt örökbefogadás, mert nem akarták kockáztatni azt, hogy elkerülök a rokonoktól.


Ha a gyám a gyám, akkor a szülővel kapcsolatos rublikákba kiről töltsek ki adatokat?


Anyám keresete nem számít, mert neki is gondviselője van, hozzá így nincs közöm, a gyámság meg már mesgszűnt, így a gyámom csak egy ismerős a sok közül.

2011. szept. 29. 11:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben csak a vér szerinti szülők neve kerül nyilvánosságra. egyéb adatot nem közölni. Hagyd üresen.
2011. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha nem írok be semmit, akkor milyen alapon nyújtsak be szoctámigénylő papírt?
2011. szept. 29. 11:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Az alapján, hogy egyedül élsz. Nincs más támogatód!
2011. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a szülő, gondviselő, az a gyámod.

Törvényileg is Ő gondoskodik róla és vele élsz egy háztartásban. Az Ő keresete oszlik meg kettőtökre. Mivel édesapád nem halt meg, ezért nem írhatod be, hogy félárva vagy szerintem, csak annyit, hogy ketten éltek.

Azt javaslom, hogy (nem tudom melyik egyetemre jársz), de a TO-n nálunk át szokták nézni, hogy minden megvan -e.


Én bemennék és megkérdezném, hogy ilyen esetben Ők mit ajánlanak.


De szerintem Anyukádat nem kell beleírnod, ha nem fizet utánad. És a gyámod egyedülálló szülőként nevel így Téged.

2011. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gyámom már nincs mivel nagykorú vagyok. Dolgozni nem dolgozom, a barátomtól szoktam támogatást kapni, meg a szüleitől, de nem élek náluk. A TO meg egy nagy nulla nálunk.
2011. szept. 29. 12:03
 8/11 A kérdező kommentje:
Mondták, hogy írjam le, hogy mi van velem egy papírra és az elég. Viszont van egy csomó kategória a pályázati papíron. Ha szülőhöz anyámat írom be, akkor mivel anyámnak nincs semmiféle törvényi cselekvőképessége, akkor anyám gondviselőjét is bele kéne vennem=> ő lenne az én eltartóm?, viszont ez meg erősen sántít, mivel semmi közöm, ahhoz a gondviselőhöz. A volt gyámom, meg már nem gyámom törvényileg, holott hozzá van a legtöbb közöm. Apám ugye ismeretlen, anyakönyvben a gyámhivatal által kitalált képzelt apa szerepel. Öneltartó szintén nem vagyok, de eltartómnak a barátomat nem jelölhetem be meg az ő családját, mivel hozzájuk nem vagyok bejelentve.
2011. szept. 29. 12:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyám csak kiskorú részére kerül kirendelésre. A szülők adatainál mindig az anya és apa nevét kell beírni ( születési anyakönyvi kivonatban is ez van), de szerintem nyilatkozni kell arról,hogy egyedülálló vagy, tehát nem a Szülők háztartásában élsz. A gyámhoz az esetleges lelki kötődésen kivül hivatalosan már nincs közöd. Tartási sem. Az anya nevét feltűnteted, az apa nevét kihúzod, és nyilatkozol az önálló helyzetről. Ha azt nézed ez fedi a valóságot, nem is írhatsz mást!
2011. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 29. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!