Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutatás merre indulja...

Családfa kutatás merre induljak el?

Figyelt kérdés
A vezetéknevem nagyon ritka, van egy falu, ahol apukám nőtt fel ott 1/3-nak ez a vezetékneve szóval ott nagyon sok van, de máshol szinte sehol sincs. Ha kérdezik, a nevemet mindig megkérdezik újra, mert nem értik szóval szeretném megtudni, hogy honnan is származhatok apai ágról. Anyukám vezetékneve se gyakori, de abból már jóval többet lehet találni. Az egyik dédnagymamámnak vezetékneve : Johanesz ez, ami még ritka . A többi rokonomnak a neve már nem olyan ritka : Péter,Kiss,Szügyi,Varga,Híves,Erdős,Tóth,Hajdu. Szóval, ami érdekel: Apukám vezetékneve, a dédnagymama vezetékneve. Apukám családjának a származása. Esetleg külső tulajdonságok, bár ezekek nem sokra vezetnek, csak hátha: apa: sötétbarna haj, ami már majdnem fekete, zöld szem, ovális arcforma, nagy homlok, magassága max. 180 cm, széles vállak, apukám apjára ugyan ez jellemző csak az arcforma és a homlok különbözik: homlok közepes, arcforma szögletes. Apa anyukája: barna haj, zöld szem, szív alakú arcforma, közepes homlok, magasság max 170 cm, széles vállak, csípő. Testvérem: sötétbarna haj, ami már majdnem fekete, sötétbarna szem, ovális arcforma, nagy homlok, magasság 165 cm, széles váll, csípő. Anyukám: barna haj, barna szem, hosszú arcforma, kicsi homlok, magasság 175 cm, közepes vállak, csípő. Anyukám anyukájára ugyanez jellemzi őt, csak a szem szín más: zöld. Anyukám apukája: barna haj, kék szem, kerek arcforma, kicsi homlok, magasság,180 cm, széles vállak. Én (a kérdező) sötét szőke haj, zöld szem, szív alakú arcforma, közepes homlok, magasság 160 cm, széles vállak, csípő. Külső tulajdonságok hátha segítenek ,hogy valamelyik országban pont ilyenek az emberek külsőleg stb. Köszönöm előre is!!!
2011. nov. 28. 14:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja amit kihagytam még ,hogy a felsoroltaknak mind világos a bőrszíne.
2011. nov. 28. 14:58
 2/6 bánomisén ***** válasza:
Ha a gyk-n akarod kezdeni a családfakutatást, akkor az nem a legjobb ötlet. Inkább a Széchenyi Könyvtárban vagy az Országos Levéltárban próbálkozz, ott nagyobb sikerrel járhatsz.
2011. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem ,hogy hova menjek keresgélni ,nem gyíkén akartam.. csak megkérdezni,hogy hova menjek ,merre és mi kell hozzá.
2011. nov. 28. 15:30
 4/6 bánomisén ***** válasza:

[link]


Ezt bogarászd át, biztosan találsz benne olyasmit, ami segítségedre lesz :-)

2011. nov. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol laksz, de biztos van a közeledben levéltár. Ott érdemes kutakodnod. Szívesen fogadják ez ügyben a látogatókat.


[link]


itt vezetheted a családfádat :)

2011. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kedves utolsó ,már vezetem a családfámat a myhertigen 3 hónapja.:DD de azért köszönöm.:))
2011. nov. 28. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!