Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tudok tenni ez ellen?...

Mit tudok tenni ez ellen? Nagyon rossz.

Figyelt kérdés

Nos Anyám egyfolytában ordítozik velem és a nővéremmel nem.

Azt mondja lusta vagyok tanulni pedig 3-4es tanuló vagyok nap mint nap tanulok minden tantárgyra.


Ma például az volt az ordítozás tárgya hogy Angol témazárót írok holnap és volt egy olyan feladat az összefoglalásban amivel nemtudtam mitkell csinálni.

Egyből ordítozott velem hogy miértnem figyelek órán és elkezdte mesélni hogy mi volt az ő idejében hogy ő egyedül kivégezte az összes iskolát


Nem tudom mit tegyek. segítsetek!


2012. jan. 22. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én anyám is ezt csinálta:S Muszáj komolyan beszélned vele. Mondd el, hogy mennyire rosszul esik neked...stb
2012. jan. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy 3-4-es tanuló vagy nem azt igazolja, hogy minden nap tanulsz. Vagy ha igen, akkor .. nos, nincsenek a legjobb képességeid. Nem nagyon tudom hibáztatni anyukádat azért, mert kiabál veled, hogy tanulj. Ellenben anyukád idejében a tananyag jóval kevesebb volt, egyre többet követelnek. Mit tegyél? Tűrjed. A szülők érzékenyek a tanulásra és is megkaptam sokszor, hogy lusta vagyok és nem tanulok, pedig én 5-ös tanuló voltam. Aztán egy idő után anya is beleunt a veszekedésbe és kész. Majd anyukád is beleun. Sok millió diák jár ugyanebben a cipőben, tessék túltenni magad rajta. És tanulj egy picit többet. Legyél 4-es tanuló.
2012. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Roxiee válasza:

ugyan ez van velem, es igaz hogy en nem magyarorszagon elek es teljesen mas az iskola itt, de velem is alandoan orditozik anyum, de persze a noveremmel soha se, es probalok beszelni vele, de mindig el kezdek en is orditozni vele de persze nem akarok csak kijon belolem.


Probalj vele beszelni, mond meg neki hogy igen is tanulsz,mond meg neki hogy mindent megprobalsz megcsinalni amit csak tudsz.:)

2012. jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pné Sz.Abigél válasza:
Én is ordítozok,de lehet, h nem fogok.Visszafogom majd magam.Én tudom,h a gyerekeim azért többre lennének képesek és kevesebb gépezés mellett,többet tudnának kihozni magukból..jót akarok nekik,az életre felkészült emberekké váljanak.Szerintem a te anyuddal is ez lehet a helyzet.
2012. jan. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

teljesen megértelek

ugyanez....

2012. febr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legjobb reakció egy ilyen helyzetre az ha nincs reakció.

Ne menj bele ilyen játékokba.

Ő azt mondja nem tanulsz, te nem mondasz semmit, és majd abbahagyja. Ha reagálsz abból csak veszekedés lesz.

Én 21 éves dolgozó ember vagyok, és nekem is bele akar szólni sok dologba. Pl ha kocsmázni megyek.

Nem is szoktam sokat inni, megiszok 2 sört, és kb ennyi.

Csak azért megyek hogy emberek között legyek.

Ha nem öltözök fel "rendesen" azért is szól. (megfázok, meg ilyesmi) Ha sokáig gépezek este akkor is jön mindig a nem tudsz majd reggel felkelni szövegével. Még egyszer se aludtam el, mindig elmentem melózni. Változtatni ne próbálj rajta, nem tudsz. Elmondja amit akar, te meg csinálod a dolgodat és kész :)

Egyébként a tanulással, amikor még iskolába jártam nekem is ugyanez volt. De én soha nem tanultam. Úgy hogy soha nem tanultam, csak bejártam az órákra és figyeltem 4-es átlagom volt. Neked is azt javaslom hogy az órákon figyelj jobban. Amennyire csak tudsz. Sokkal többet tudsz ott tanulni mint egyedül. Ha nem jegyzed meg amit ott mondanak akkor otthon egyedül nem fogod megérteni az anyagot. Ha ott figyelsz alig kell tanulnod.

2012. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!