Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan mondjam meg apámnak?

Hogyan mondjam meg apámnak?

Figyelt kérdés

Anyu és apu elváltak mikor én 3 éves voltam.. Anyámal lakok, és hétvégenkén szoktam átjárni apámhoz.. Ediig viszonylag jó volt a kapcsolatunk... De már nagyon rég óta iszik, és eddig valahogy elviseltem..de most már elegem van belőle.. Akárhányszor véletlenül összefutunk részeg.. Az is előfordul, hogy mikor hétvégén megyek hozzá akkoris tajt részeg.. ilyenkor mindig ottmaradtam vele, de az elmúlt időbe már otthagyom a pics*ba, velem ne kötekedjen. (szerecsére, vagy kevésbé szerencsémre nagyon közel laknak a szüleim) Meg úgy kezel mintha kb 3 éves lennék(nem engedi h bukósisak nélkül bicajozzak, nem engedi h egyedül elmenjek bárhova is pl barátnőmhöz.. nem enged el megbeszélt találkozókra pl az erdőbe) A másik pedig az , hogy nagyszüleim egy határon kívüli kis faluban élnek, ahol a legfiatalabb ember is már elmúlt 70, és nem érti meg, hogy akármennyire is szeretem a nagyszüleimet, nekem az egy kínszenvedés ott eltölteni hónapokat nyáron, ahelyett hogy mondjuk barátaimmal/barátnőimmel lehetnék.. Ráadásul ott még internet sincs, hogy legalább neten keresztül tudjam tartani velük a kapcsolatot.. szóval először is. hogy mondjam meg apunak h elegem van abból hogy mindíg részeg? másodszor pedig.. Hogy mondjam nekik meg, hogy nem akarok egész nyáron nagyszüleimnél poshadni!?

kérlek segítsetek!13/L


2012. jan. 29. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Apa, alkoholista vagy. Ha szeretnéd, elkísérlek az orvoshoz. Ha nem szeretnéd, soha többet nem jövök."

"Apa, szívesen meglátogatom a mamát és a papát, de csak két hétre."

2012. jan. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

öhm.. azt kihagytam, hogy legutóbb mikor mondtam neki , hogy nem nagyon szándékozok kimenni a mamáékhoz akkor majdnem elsírta magát, és üvöltözött, hogy én mondom meg nekik... és elvileg tavaly is úgy volt megbeszélve hogy kimegyünk 2 hétre, és lett belőle 1 hónap, mivel apa nem volt hajlandó hazahozni..... Szóval én mostmár egy napra sem szeretnék kimenni..


És megsérteni sem akarok senkit..

2012. jan. 29. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Anyukádnak mond meg, hogy adjon pénzt visszaútra, vagy esetleg menjen el veled oda pár napra. Tudom, hogy apád hülye, de a nagyszülőknek rosszul esne, ha nem mennél.


Azt tudom, mennyire lehetetlen az alkoholistákkal beszélni. Én bevonnám az anyukádat is egy megbeszélésbe. Ha ez nem megy, bíróságon tiltsák el tőled, amíg meg nem változik.

2012. jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

Pedig a nagyszülők sem élnek örökké, és lesz majd idő amikor visszasírod hogy bárcsak láthatnád őket akár csak 1 percre is.. Ezt ne feledd, nekik már nincs sok idejük...


Nem azt mondom hogy hónapokig legyél náluk, de pár hetet csak kibírsz. Mondd azt apudnak hogy nyáron mész mindenféle táborba, nyelviskolába, különórára stb. hogy most nyáron max. 1-2 hét fér bele a szabadidődbe.

Apudnak meg mond meg hogy míg veled van igyon kevesebbet mert aggódsz érte.

2012. jan. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát anyukád sem véletlenül vált el... A nagyszüleiddel nem tudom mi legyen, de egyszerre inkább ne támadd le őket mindkettővel, mert te leszel a "rossz akinek rossz barátai vannak".
2012. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!