Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Külföldön született baba,...

Külföldön született baba, külföldi anyától, de itthon szeretnénk lakni. Hogy lehet elintézni, hogy ingyenes orvosi ellátásban, ovodában, stb részesüljön a baba? Én magyar vagyok, és itt is dolgozom, itt is lakom.

Figyelt kérdés
Szlovákiai Magyar a párom.Nem szeretné szlovák állampolgárságát feladni.Szeretném ha a baba sk állampolgársága is megmaradna.
2012. febr. 4. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
kettő állampolgár lesz a csemete szlovák-magyar.Hogyha Szlovákiában engedélyezve van akkor lehet kettős mert nálunk ez megengedett ,pl vannak akik amerikai-magyar állampolgárok de például kanadai-magyar nem lehetsz mivel ha felveszed a kanadait akkor le kell mondanod minden más állampolgárságról és nem lehetsz kettős.
2012. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyerek vagy kettős, vagy magyar állampolgár lesz, a kedvesed meg marad szlovákiai, és nem kap ingyen (TB-s) ellátást.
2012. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Csak a babának akarjuk az itthoni orvosi ellátást,és ovit stb,mert idehaza élnénk.Ha nem jelentem be szlovákiában hogy a gyerek magyar állampolgár is,akkor honnan tudnák meg?Ha jól tudom a 2ország nem ad ki egymásnak ilyen infókat.
2012. febr. 5. 15:45
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyerek MAR magyar allampolgar, nem kell kervenyezni, ugyanis szuletesi joga. A szuletest kell anyakonyvezni Magyarorszagon amihez kell az ottani szuletesi anyakonyvi kivonat hiteles forditassal, ezt vagy a szlovakiai magyar kovetsegen keresztul intezed, vagy hazajossz csinalsz hiteles forditast es azzal.

Ezutan mar lehet igenyelni a babanak TAJ kartyat, de ez mar az OEP dolga, ha van szuletesi anyakonyvi kivonat, akkor onnantol ugy megy mint barmely mas magyar csemete eseteben.

2013. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!