Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A gyerekeink párja miért...

A gyerekeink párja miért várja el, hogy a szülőkkel csak annyi legyen a kapcsolat, ha már külön élnek, akár egy környéken, hogy "helló és meg se álljanak, vagy netán egy sutyiban megejtett telefon, amikor nem hallja senki?

Figyelt kérdés
Egy környéken lakunk,de azt vettem észre,hogy úgy szeretnék a gyerekeink párja,amikor külön költözik valaki, szinte a családi kapcsolat meg is szünjön. Esetleg hétvégén ebéd, vagy kitalált indok,amiért eljöjjön a gyerek. Mi az,hogy attól kezdve csak mint idegen viselkedjen az utcán is,de telefonálni is csak titokban,hogy ne tudja. Ez a mai fiatalok rálátása a családi kapcsolatokra?

2012. márc. 14. 17:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Okok a következőek lehetnek:


- a gyereked párja nem szeret

- te nem szereted és ő ezt érzi

- nincs veled személyes baja, csak nem bírja a stílusod, vagy idegesíted néhány dologgal

- tipikus "meny", aki szerint "anyósnak kuss a szava,a fia mától az ENYÉÉÉÉM"

- te vagy tipikus "anyós", aki szerint "én vagyok a tapasztaltabb és menynek ezért kuss a szava"

- nem családcentrikus, inkább a párocskáját akarja csak, egyéb "járulékos" családtagokat köszöni, de nem kér

- nem érzi jól magát a családdal, ez lehet bármilyen ok miatt, régebbi sérelem, negatív tapasztalat, stb.

- megbántottad valamivel a fiatalokat, és így reagálják le. Ez akkor is lehet így, ha szerinted nem tettél semmi bántót. Rá kellene kérdezni.



Én nem szeretek vaktában lövöldözni, hogy melyik lehet, ezek közül válogass :)

2012. márc. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
értem én. Csak tudod nagyon kevés olyan eset van, ahol az intelligenciahányados nagyjából azonos. :( Sógornőm nagyon jóba van az anyósával, amiért rettentően irigykedek is rá. :D Nekünk sajnos nem jött össze. Ha a mama minden áron meg akar utálni, akkor meg is fog, akármit is teszel ellene.
2012. márc. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Áh, semmi rossz kapcsolatunk nincsen, csak egyáltalán azt szereti,hogy ne egyedül jöjjön haza, hanem mindketten-hárman,mert ilyenkor már ez így természetes.A szempontokat felsoroló között benne van a válasz. "Mától "csak" az enyém!
2012. márc. 14. 19:18
 14/15 anonim ***** válasza:

Én a saját szüleimmel nagyon jóban vagyok, naponta-kétnaponta beszélünk telefonon, min. 2 hetente találkozunk.

A férjem rokonsága nem ilyen egyszerű. Hiába vagyunk már 6 éve együtt, van két gyerekünk,én a férjem szüleivel a mai napig nem találom a közös hangot.

Az én családom távol él a közeli rokonságtól, nálunk nem volt divat nagy családi összejöveteleket tartani, a férjeméknél kis túlzással a gyerek fogának kiesését is ebéddel ünneplik. Ha nem mész, minden vagy, csak fehér ember nem.

Nálunk a bili akkor borult ki, amikor nem rendeztünk szülinapi zsúrt az egy éves fiamnak. A napján mi akartuk őt felköszönteni, a nagyszülőket hétvégére vártuk. Nem akartam meghívni vagy 20 felnőttet, etetni itatni őket arra hivatkozva,hogy a gyereknek szülinapja van. (nagyszülők,férjem testvérei családostul) Na akkor elmondtak mindenféle k.vának, hogy én nem engedem, hogy felköszöntsék a gyereket,mi az, hogy nem jöhetnek a napján,miért nem lesz zsúr, mi ezt hogy képzeltük...

Végülis a mi esetünkben annyi volt a hiba, hogy sem én, sem a férjem nem akarta követni az anyukája és a testvérei által felállított mintát a gyereknevelés és a családi élet terén.


Egyébként amit én kifejezetten nem szeretek az anyósomékban, hogy 3 gyerekük van, mégis mindig a férjemet találják meg mindenféle baromsággal. Ő reggeltől estig dolgozik,van hogy csak fürdetésre ér haza. Jóformán nem találkozunk, csak együtt alszunk,de nem érdekli őket,mindig van hétvégén valami halaszthatatlan, amit csak a férjem tudna megcsinálni náluk.

2012. márc. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kapcsolatfüggő.


Párom szülei nagyon normálisak,szeretnek engem,kb másfél-2 hetente megyek én is hozzájuk.Páromat viszont én külöm,heti 1-2x menejn csak hozzájuk,kocsival 15 perc,2-3 órát legalább legyen velük(én addig csinálok olyat amihez párom nem kell,mert pl vásárolgatni nem jó vele,unja)

De eleinte ugy kellett zavarni hogy menjen nélkülem,mert nélkülem nem akart.

De most igy jó,havi 2x megyek én is,párom havi 8-10x.Nem akarok elszakitani a szüleitől,mióta erre rájöttek,jobban is szeretnek.


De volt egy exem,szülei nem szerettek,főleg miután megmondtam hogy eszem ágában nincs oda költözni,ha összeköltözünk a kisfiukkal,akkor az külön lakásban lesz.Onnantól ment a csatározás,telebeszélték exem fejét,igy ezt kivédendő csak ketten mentünk mindig.Igy letten házisárkány.De meguntam,tartsák meg a kisfiuk...

2012. márc. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!