Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek a testvéremmel?...

Mit tegyek a testvéremmel? Hogyan hozzam finom a tudtára, hogy ez így nem működik, kibírhatatlan, már pedig együtt kell élnünk?

Figyelt kérdés
Nem bírok tovább együtt élni a nővéremmel, de nincs hová mennem. Néha egyszerűen elviselhetetlen. Még mindig úgy kezel, mintha én lennék a bolond kishúga, holott mindketten felnőtt nők vagyunk. Én most végzek az egyetemen, ő már dolgozik. A lakást a szüleink fizetik, hétvégén tőlük hozunk el ételt így szerdáig van mit enni, onnantól, ezeken felül mindenki mindent magának fizet/ bkv bérlet, szerdától kaja,nyelvtanfolyam, ruha, kávé, cigi egyéb költségek/.. Én az egyetemi ösztöndíjamból (14.000 ft plusz, ha valami diákmunka belefér abból, ő a fizetéséből) Ez mind működőképes, csak, hogy a nővérem szeret "nagy lábon élni", minden második nap elmegy sörözni a kollégáival vagy pizzázni, rengeteg pénzt elkölt és olyan sajnálkozva néz rám, hogy én miért nem megyek velük, miért nem iszok, ha már velük megyek. Utána pedig természetesen én hallgatom, hogy nincs pénze..stb. Ezenkívül folyamatosan mindenkinek rólam beszél, ha netán egy társaságba kerülünk, átjönnek a barátai.. Simán kitálalja a szerelmi, a magán életem is bárkinek... A kajánkat pedig úgy osztogatja, a barátjának, a kollégáinak, mintha bővelkednénk benne..A párja gyakran van nálunk, alszik itt, de sosem hoz magának ételt, így a miénket eszi, nem sajnálnám tőle, ha annyit hoznánk otthonról vagy ha lenne időm főzni vagy legalább szólna, ha már nincs étel,de sajnos nincs időm, mert 5kor elmegyek itthonról leghamarabb 7re érek haza és akkor még tanulnom kell, sétáltatnom a kutyát, mert a nővérem ha végez a munkában elmegy a barátaival ide-oda, ha mégis hazajön, akkor pedig túlfáradt és ez az én feladatom, mert ő dolgozik én meg csak tanulok. Bocsánat, ha túl hosszú lett.
2012. ápr. 13. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Azt hittem valami komolyabb problémád van...de komolyan...

Ne menj el a nővéreddel meg a haverjaivel sörözni. Nem kötelező. Járj el a saját barátaiddal, ők amjd nem fognak csesztetni, ha épp nem iszol.

Ne beszélj a nővérednek a magánügyeidről és egyből nem lesz miről beszélnie.

Az pedig, hogy osztogatja a kaját... Egyrészt meg kéne veled beszélnie, hogy a kollégáinak ne adjon minden nap csak úgy. Másrészről meg komolyan zavar az, hogy a barátja nem hoz minden alkalommal kaját?! Könyörgöm.. Én sem kérem a páromtól, hogy hozzon kaját, ne az enyémet egye. Meg mi az hogy ha annyit hoznánk otthonról? Eléggé el vagy kényeztetve...

Erre a megoldás: Vegyél magadnak külön kaját, címkézd fel és mondd meg nővérednek, hogy a tiedet ne adja oda a barátjának, hanem a sajátjából tegye ezt. A kutyával fél óra séta..abba meg nem halsz bele. De megmondhatod a nővérednek, hogy csináljatok beosztást és egyik nap te viszed el másik nap ő.


Örülnék ha csak ilyen gondjaim lennének..

2012. ápr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Ja és ettől ez még nem egy kibírhatatlan helyzet, csak neked vannak idióta elképzeléseid néhány dologról.
2012. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémádat bizonyos szempontból. Más szempontból viszont vitatkoznék azzal a mondatoddal, hogy "mindketten felnőtt nők vagyunk". Nem. Egyelőre egyikőtök se tűnik annak, legalábbis a leírásod alapján.

A felnőtt nőknek nem a szülők fizetik a lakbérletet, és nem otthonról hoznak ételt... Nem leszólni akarlak, félreértés ne essék, 26 évesen én is itthon lakom, sajnos kilátásom sincs rá, hogy megengedhessek magamnak bármi mást. Ilyen a mostani helyzet. :( (Pedig dolgozom, még mielőtt valaki megszólna.)

Szóval nem ezzel van a baj. De akkor ne "pampogj" a dolgokon, amik nem tetszenek. A tesód keres, valószínűleg több a saját pénze, mint a te 14.000,- Ft-od. Azt mondtad, mindenki magának vásárol. Akkor téged miért zavar, hogy ő a saját pénzét mire költi? Nem mondtad, hogy tőled kérné el... A kaját is mindenki magának veszi, legalábbis a leírásod szerint. Akkor meg mindegy, hogy a sajátjából kinek ad, nem?

Ha mégis a tiedet veszi el, ezért természetesen szólj neki.

A magánéletedet ne mondd el neki, ha nem bízhatsz meg benne, és nem vagytok jóban.

A kutyát meg eleve nem értem, ilyen körülmények közé minek vittétek oda, de ez persze nem az én dolgom. Kérdés, kié a kutya? Ha közös, mondd neki, hogy lássa el ő is. Ha csak a tied, ne panaszkodj miatta.

2012. ápr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló! Nem gondolnám hogy a kérdező el lenne kényeztetve! Engem is nagyon idegesítene, ha nem lenne sok pénzem és a kajámat is a nővérem pasija enné meg! Nálunk is volt hasonló helyzet.


Abban viszont egyet értek, hogy címkézd fel a kajádat/piádat és mondd meg neki, hogy nem nyúljanak hozzá, a magánéletedről meg ne mesélj, ne menj vele egy társaságba ha teheted!

2012. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor valószínűleg tényleg én reagálom túl. Nem vagyunk elkényeztetve, illetve szerintem nem elkényeztetett dolog, hogy mivel reggel 6tól este 7ig nem vagyok otthon és édesanyám a harmadik testvérünknek úgyis rengeteget főz, elhozunk belőle annyit, ami 3 napig elég és csak utána teszünk magunkért. Azért zavar hogy a nővérem a saját pénzét elveri, mert én hallgatom utána, látom, hogy anyának is alig van pénze, de ő ad még a nővéremnek, hogy legyen neki erre, meg arra, holott, ha nem sörözne minden nap lenne és nem kéne kérnie anyukámtól, akinek meg nincs túl sok. A kutya a nővéremé,azóta vele van, hogy felköltözött Pestre. Sajnos én soknak érzem a napi fél óra sétát, mivel későn érek haza és szinte mindig van tanulni valóm és tudom jól jönne a 4-5 óra alvás mellé, még fél óra. A kaját pedig közösen kapjuk(nincs enyém tiéd), illetve van, hogy én nem is tudom, hogy kaptunk, mert mire hazamegyek már nincs belőle.. Abban viszont igazatok van, hogy bunkó dolog tőlem, hogy sajnálom a párjától, de a párja is még nálam is fiatalabb és semmit nem csinál, nem tanul, nem dolgozik, az anyukájának rengeteg pénze van, hozhatna, ha jön.. Mindegy..Köszönöm a válaszokat, akkor megpróbálom kicsit átértékelni a saját felfogásomat, mert úgy tűnik tényleg túl gyerekes vagyok.. Nem baj, ha nem írtam volna le, akkor erre sosem jövök rá..:)
2012. ápr. 13. 13:23
 6/8 anonim ***** válasza:

De nagyon tetszik a hozzáállásod, amit most írtál, mármint, hogy nem veszekedtél a megjegyzések miatt, hanem elgondolkodsz rajta. :)


És most még azt is hozzáteszem:

- a kutya a nővéredé, neked nem KELL vele foglalkoznod. Értem én, hogy sajnálod, ha ott van, és senki nem törődik vele, de a nővéred sem nézné szerintem, hogy szenved, csak így könnyebb neki, mert megcsinálod te. Próbáld meg, hogy egy-két napig ne foglalkozz a kutyával, és persze ne csak úgy hagyd szegényt, hanem mondd is meg a nővérednek előre, hogy mondjuk hétfőtől szépen vegye vissza a saját kutyáját, mert neked nem lesz rá kapacitásod. Kész.

- a közös kaját valóban illene mindenképp megosztani!!! Ha kell, vegyél műanyag dobozt, és szedd szét rögtön. Kérd meg anyukádat, hogy eleve külön csomagolja.

2012. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát szerintem ez elég nagy probléma, mi az hogy csak ennyi???mondjuk nem értem miért élsz növéreddel ,miért nem élsz otthon ha még tanulsz????

anyuddal kéne beszélni.....vagy külön adja oda a kaját neked,meg beszéljen a növéreddel és ne adjon neki több pénzt mint amit kiszámolt.legyen egy heti/havi összeg és ossza be. ha elverte?? ö baja akkor majd éhezik. másképp nem tanulja meg. a kutyát meg szard le,én is sajnálnám de ez már a kihasználás teteje.zárd a szobájába(ha van külön szoba) és szarjon oda ha nem képes levinni.nehogymár....

2012. ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
azért van annyira eleged a nővéredből mert frusztrált vagy, sosem ülsz le vele beszélgetni és nem mondod el neki a problémáidat, így folyamatosan van köztetek egy feszültség. ezeket a dolgokat neki kéne elmondani, nem ide kiírni.
2012. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!