Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ruszin származású volt-e a...

Ruszin származású volt-e a Morvai Krisztina görög katolikus nagypapája?

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 17:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Engem abban az esetben érdekelne ilyen, ha felmerülne rokoni szál (pl. én emiatt kezdtem családfát kutatni, mert valószínűsíthetők nemesi ősök egyik ágon). Lehet ilyen ok nálad is, kedves kérdező, vagy pusztán kíváncsiság?
2009. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nemhinném h valószínű lenne, nekem szakdolg. témám volt a ruszinok, és sehol nem találkoztam a modern kori ruszinok között ilyen névvel....meg antropológiailag is mások a ruszinok, az meg hogy görögkeleti vallás az csak 1 dolog....nem jelent semmit....bár lehet hogy tévedek
2009. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A ruszinok többsége görög katolikusok, nempedig görög keletiek. Nagyapja nem Morvai, hanem Fekete volt. A ruszinok között is vannak Fekete nevűek. Antropológiailag nagyon kevert nép. Úgy tapasztaltam, hogy nagyon keveset tudsz ruszinokról, mégis a Rákóczi kedvenc népéről (ruszinokról) írtad szakdolgozatot. Érdekes lehet!
2009. júl. 9. 23:37
 14/18 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező: én kíváncsi lennék rá, hogy téged ez miért érdekel? Mert szerintem rajtad kívül ez a téma senkit sem izgat.
2009. júl. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%
14:00-as vagyok, na igen, keverem a görögkeletit a görögkatolikussal, de csak hangtanilag van a keverés, görögkatolikusra gondoltam...meg már kicsit rég volt....de nem annyira kevertek antropológiailag, a többségük dinári...
2009. júl. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A ruszinok többsége keleteurópai típusú.

Kárpátaljai ruszinság antropológiája (lenygelországi és szlovákiai ruszinok kivételével): keletbalti: 28,2%, dinári: 26,3%, preszláv: 11,7%, bizonytalan: 9,8%, keletbalti (ugor v. magyar): 5,8%, északi: 4,9%, mediterrán: 4,8%, alföldi (v. turáni): 4,6%, alpesi: 2,5%, előázsiai: 1,3%. Lengyelországiak és szlovákiaiak is többségük keleteurópaiak.

A ruszinság két ismert alapelemei: a keleteurópai (keletbalti + preszláv) és a dinári. A mediterrán és dinári – mediterrán ruszinoknak – Máramaros az igazi hazája. Az északi, mediterrán, keletbelti(ugor), alföldi, alpesi, előázsiai jellegek forrásait pedig a helybeli németek, magyarok és szlovákok között kell keresnünk, ahonnan népi asszimiláció útján kerültek a ruszinságba.

2009. júl. 11. 22:08
 17/18 anonim ***** válasza:
Tudtátok hogy apai ágon tatár leszármazott vagyok?
2010. febr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Nem tudom, de a kommentelőknek: minek írtok olyat, hogy miért fontos? Egyébként én is ruszin vagyok :)
2010. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!