Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasodhatok görög katolikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodhatok görög katolikus templomban?

Figyelt kérdés
Én római katolikus vagyok, párom nincs megkeresztelve. Főleg én, de nagyon szeretnénk templomi esküvőt. Vannak elképléseim, hogy milyen legyen, pl. egy kis kápolnában szeretném, nem pedig csiri-csáré templomban. Már ki is néztem a legjobbat, nagyon szép kis kápolna, a helyszín is tökéletes, de görög katolikus. Nem tudom, hogy náluk hogyan lehet házosságot kötni, csak olyan vallásúnak lehet lenni, vagy mindegy, vagy nem is kell megkeresztelkedni? Párom úgy fogalmaz, hogy ő hívő, de nem vallásos, de szeretne ő is Isten előtt is szentesíteni a házasságunkat. Nem értem, hogy miért nem lehetnek toleránsak az egyházak egymással, mikor pedig ez lenne a legfontosabb? Szerintem mindegy, hogy milyen vallásúak vagyunk, a fő, hogy Isten előtt úgy éljünk, és cselekedjünk, ami neki tetszik. Nagyon el leszek keseredve ha nem sikerül, mert nics több ilyen kis templom a környéken, ezért meg mégsem utaztathatom a családot oda-vissza messzire. Segítsetek, mi kell hozzá, hogy összeadjanak?
2011. máj. 10. 11:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
44%
hát nem igazán értek hozzá,de a minimum h a párod is keresztelkedjen meg,görög katolikusként és akkor szerintem ha egyikőtöknek a vallása megfelel,akkor összeházasodhattok.a keresztények az elvakultak,a katolikus vallás lazább
2011. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Én meg azt nem értem, miért kell "divatból" egyházi esküvőt tartani.
2011. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
78%
Első, neked nem sok fogalmad van a vallásokról. :)
2011. máj. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
ezért is kezdtem úgy a mondatot :).nem vagyok megkeresztelve,anyuék nem tartották fontosnak,nem is izgat nagyon,egy ideig nagyon szerettem volna templomi esküvőt,de anélkül is lehet szép az a Nagy Nap szerintem.Párom megvan keresztelve,de én 24 évesen nem akarok ilyen dolgokkal foglalkozni,hogy hittanra járjak meg ilyenek.Van nekem sok más fontosabb dolgom is.Meg ha alapból nem hiszek valamiben,akkor álszentségnek is tartom...
2011. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Pont ez a lényeg, hogy nem divatból és vallásból akarunk templomi esküvőt, hanem hogy Isten előtt összeadjon minket egy pap!!! És sajnos ehhez templom kell, mert különben hogy lehetne. A legszívesebben egy erdőben esküdnék bármilyen pap előtt, de hát ez gondolom mégúgysem lehet. És tényleg nincs sok fogalmam a vallásról, de őszintén mondom nem is érdekel!!!
2011. máj. 10. 11:45
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
ha nem divatból és vallásból akkor miért????
2011. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Mindketten hiszünk Istenben és imádkozunk a magunk módján, de az egyházban és a vallásban nem!!! Akkor hogy tudnék Isten előtt házasságot kötni, mindenképpen "be kell lépnem" egy vallásba? (sarkítva, de sajnos ez az igazság)
2011. máj. 10. 11:48
 8/31 anonim ***** válasza:

"És tényleg nincs sok fogalmam a vallásról, de őszintén mondom nem is érdekel!!!"


ezt nem neked írták,hanem nekem.de ha te sem vagy ezekkel tosztában és még csak nem is érdekel,akkor divatból akarod,legalább magadnak ne hazudj...

2011. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érdekel, akkor ne törd magad.


De most komolyan, ha egy zsinagóga vagy mecset épülete tetszene ott a közeledben, akkor ott akarnál összeházasodni?

2011. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

"ha nem divatból és vallásból akkor miért????"


Na ez a baj mostanában az emberekkel, hogy fel sem tudják fogni, hogy valaki egyszerűen csak Isten miatt szeretne tenni valamit. Hogy ezzel is hálát adjon neki, hogy egymásra találtak a szerelmével, és kimutatni, fontos nekik, hogy őelőtte is egyet alkotnak!

És gyakorlati választ senki nem tud adni?

2011. máj. 10. 11:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!