Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan közöljem, hogy nem...

Hogyan közöljem, hogy nem szeretném, ha meglátogatna a kórházban?

Figyelt kérdés
Apámról van szó. Nagy ívben tojik a fejemre évek óta, két fiútestvéremhez képest mindig hátrányban voltam nála azért, mert lánynak születtem. Nászajándékot nem kaptunk tőle, főiskolán minden költségemet magam álltam, még a szoctámot is lenyúlta, míg öccseimet komoly összeggel támogatta/támogatja. Második gyermekemet várom, de az elsővel sem törődik - igaz, nem egy városban lakunk, de ő ingyen közlekedik, és elég sok szabadideje is van. Emberileg elég rossz véleménnyel vagyok róla (iszik, szeretőt tart, stb.), és tulajdonképpen nem bánom, hogy sosem keres bennünket. Viszont szeretném, ha ezek után nem jönne be a kórházba jópofizni, amikor a pici megszületik. Hogyan lehet ezt úgy elintézni, hogy ne legyen belőle sértődés?
2012. jún. 13. 11:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: a kórházba olyan alapon jönne, hogy "jaj, mit szólnak a rokonok", már az első gyereknél is ez volt, akit kb évente egyszer lát. Ha mi megyünk hozzájuk, akkor sem törődik vele, inkább elmegy kocsmázni vagy a barátnőjéhez.
2012. jún. 13. 11:23
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben nem lehet megoldani sértés nélkül (nem is akarnám). Felhívnám, hogy rokonok ide vagy oda, ne jöjjön el hozzád a kórházba. Ha rendes apa lett volna, nem csak a rokonoknak mutatná, hanem neked is. Szerintem itt a nyílt megmondás lenne jó. Esetleg az, ha nem tudna senki az időpontról (mikor szülsz) csak édesanyád vagy aki megérdemli. Nekem nem fog minden rokon ott lenni az is biztos. Majd megtudják 1-2-3 nap múlva. Hozzám se kell majd senkinek jönni az első 1-2 hétben.
2012. jún. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után te mit foglalkozol vele, hogy megsértődik vagy nem? Még te lehetnél megsértődve, de csak azért, hogy mit szólnak a rokonok, sosem jópofiznék. Mondd meg neki, hogy ha eddig nem volt kíváncsi rátok, ezután sem legyen, és egyáltalán nem látnád szívesen.
2012. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak pár embernek mondanám el a szülés dátumát és megkérném őket arra, h nemkívánatos rokonok előtt tartsák titokban. Vagy mondják azt, h nem fogadhatok látogatókat.
2012. jún. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy anyukám viszont szeretném, ha bejönne, és házasok, együtt laknak a szerető ellenére is...
2012. jún. 13. 13:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A kórháznak meg lehet hagyni, hogy név szerint kiket engedhetnek be hozzád. Indokolni nem kell.

Szóval ha megjelenik, a biztonsági őrök ki fogják kísérni.

2012. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!