Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Meglátogassam az apámat a...

Meglátogassam az apámat a kórházban?

Figyelt kérdés

Több mint egy hete került be elég súlyos állapotban, állítólag már jobban van, de még bent kell maradnia.

Elmúlt 70 éves, én 40 múltam. Több mint 1 éve csúnyán összevesztünk, nagyjából fél évig nem beszéltünk egymással. Ő békülni akart, de én nem engedtem, mert nagyon csúnyán megbántott engem és a családomat is.

Fél év után beadtam a derekam, kibékültünk, de nem lett igazi a kapcsolatunk már, csak ünnepekkor járunk össze. Nálunk van 3 unoka, tesóméknál szintén 3. Nem foglalkozik velünk, nem látogat, nem keres, csak ha kell valami. Csak a hobbijának és az új feleségének él, akinek sikerült ellenünk hangolnia apánkat. Inkább foglalkozik az új felesége (anyám meghalt) családjával, szerintem már őket tartja az igazi hozzátartozóinak. Karácsony óta nem is találkoztunk, egyszer itt járt, itthon voltunk mindannyian, gyerekek is, de csak szerszám kellett neki a férjemtől, be sem jött még a kertbe sem, nemhogy megnézte volna az unokákat. Elmondása szerint késésben voltak valahonnan :(

Lelkiismeretet furdalásom van amiért nem mentem be eddig hozzá látogatóba, de eldöntöttem karácsonykor (akkor találkoztunk utoljára-az is elég faramucin sikeredett), hogy most már tényleg hagyom az egészet a fenébe, nem kínzom magam tovább, hogy miért nem "szeret" minket.

Állítólag ő nem is érti, hogy mi bajunk van a tesómmal, azt gondolja, hogy velünk történt valami, nem veszi észre, hogy az asszonya manipulálja.

Írhatnék még hosszasan, ezek csak kiragadott dolgok, de akkor egy regény lenne.


2012. febr. 8. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Ez valóban nehéz ügy, de...

"Lelkiismeretet furdalásom van amiért nem mentem be eddig hozzá látogatóba" ez szerintem válasz a kérdésedre. 70 éves, nincs jó állapotban, ha elmenne, már nem lenne alkalmad meglátogatni és maradna a lelkiismeret furdalás, hosszú-hosszú évekre. Lehetőséged most van, változás nem biztos, hogy lesz, de a lelkiismereteddel el tudsz számolni. De ez csak az én véleményem...

2012. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Ugyan nem látok bele a családi életetekbe, nem tudom mennyire bántott meg apukád, de az kicsit furcsán hangzik az írásodban, hogy "Nem foglalkozik velünk, nem látogat, nem keres, csak ha kell valami." Kérdésem, te, ti látogattátok, mentetek-e hozzá? Vagy ha az új asszony miatt nem lehet, akkor külön csak apukáddal. Mondom, én nem kételkedem, hogy ő is rosszul bánt (bánik) veletek, de nekem kicsit olyannak tűnik az írásod, mintha te sem tettél volna túl sokat a kapcsolatért. Amúgy (hogy a kérdésedre is válaszoljak :) ), nekem a helyedben nem engedné a lelkiismeretem, hogy ne menjek be hozzá, bár nem ismerem a hátteret, én pedig jó viszonyban vagyok apukámmal, tehát más, amit én érzek.
2012. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Menj be meglátogatni, az élet rövid.


Értem az előzményeidet, mégis ezt tanácsolnám.

2012. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

A kérdésre válaszolva: látogasd meg! Kezdeményezz felé, és felejtsd el a régi sérelmeket, bármi is volt az, mert ő az Apukád.

És emellett: bár írtad, h jobban van, sosem lehet tudni, hogy mit hoz a holnap. Én anno a nagymamámtól nem tudtam elbúcsúzni, és nagyon rosszul éreztem magam, pedig rajtam kívülálló ok miatt történt így.

2012. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is látogasd meg. Én nem mentem el az enyémhez mert mi sem voltunk annyira jóba! Amikor úgy döntöttem megyek, már késő volt. :-(
2012. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is látogasd meg. Lehet, hogy a kapcsolatotokon nem segít, és ugyanolyan marad, viszont ha nem mész be hozzá, és esetleg történik valami, akkor örök életedben ott lesz benned a lelkiismeret-furdalás, hogy így váltatok el, hogy még csak rá se néztél a kórházban.
2012. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Menj be hozzá, mert ha sokat tétovázol, még a végén nem lesz kihez bemenned, és egy életre bánni fogod... :(
2012. febr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, miért lettem lepontozva. De sajnos azt tapasztaltam, hogy minden kérdésre csak és kizárólag haszontalan válaszokat lehet adni. 100%-ot, vagy olyat amit nem értékeltek keveset látni. 10-20%-on állókat annál inkább. Csak mert ti nem így gondoljátok, benne lehet az adott kérdésre a válasz, és én úgy gondolom az hasznos. Ha nektek nem tetszik, akkor ne értékeljétek. De nem is tudom, ezt minek írom, hisz ezt is lepontozzátok nullára. :)
2012. febr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Off

hol lehet látni, hogy hogyan pontozzák a kérdést?

én csak össz %-ot látok

2012. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Menj be. Ez egyértelmű.

Fogadd el olyannak, amilyen.

Nem biztos, hogy sok ideje van még. Bocsáss meg, engedd el a sérelmeket, és ha kell, őt is.

2012. febr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!