Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Így kell viselkednie velem a...

Így kell viselkednie velem a saját anyámnak?

Figyelt kérdés

Apukám pár éve elköltözött, ugyanis elváltak egymástól, valamint van még egy kisebb hugim is. Vele mindig is jobban törődik, mindig megkap mindent, sokszor foglalkozik vele, sokkal engedékenyebb vele stb., de velem.. Még enni sem ad rendesen, naponta 2x ehetek, reggel és este, ezen kívül döntsem el én, hogy én mit eszek. Amit kapok pénzt aputól és a nagyitól azt ellopja, így nem sok marad. Folyton üvöltözik velem apró dolgokon, ha vásárolt és már rögtön nem szaladok ki elpakolni a holmikat amikből a tizede se az enyém... Mert rendmániás vagyok, szeretek rendet tartani a szobámban, így ha már én nem tartom rendbe az egész házat, le van ordítva a fejem. Tegnap is rendszereztem az ez évi sulis dolgaimat, és már rögtön fel volt háborodva, hogy mit képzelek magamról, hogy felborítom a rendet a szobámba és kipakolok, majd odalökött az ágyhoz és rámvágta az asztalomon lévő dolgokat, majd mondta, hogy a tesóm szobája tiszta kupis, inkább azt tenném rendbe...

16 éves vagyok, még sem voltam soha buliban, fiúm sem volt még, egy randin se voltam, helyette egy csomószor itthon ülök, mert sajnos csak 1-2 barátom van, akik nem mindig érnek rám, az egyetlen dolog amit igazán szeretek a sulin kívül a turizás, de sajnos havonta párszor tudok elmenni, mert eléggé félénk vagyok. Soha nem tettem semmi rosszat anyumnak, mindig is segítettem neki, meghallgattam őt, de ez oda fejlődött, hogy ha már észrevesz, akkor elmondja az egész napját, ha pedig egy szót is szólok közbe, már mekkora egy paraszt vagyok, hogy így viselkedem, de ha én mesélnék valamit, az nem érdekli, ha pedig kérdezi, hogy milyen volt a napod, akkor kedvem sincs mesélni, és már megint én vagyok lecseszve.

Sose szeretett engem, mindig is a mások gyerekeire mondta, hogy ők milyen jók, én meg milyen kis semmi vagyok. Alig tudom elképzelni azt, hogy mikor barátnőm meséli hogy vásárolt az anyukájával meg körmöt festenek meg filmet néznek együtt.. Nagyon fáj, hogy mindig lehülyéz, pedig 4-5 vagyok a gimiben, és a káromkodásait sem bírom velem szemben, mert én egyáltalán nem szoktam káromkodni. Sose tettem vele semmi rosszat, velem mégis olyan borzasztóan bánik. Megbeszélni egyáltalán nem merem meg vele a dolgokat, olyan, mintha egy nagy kőfal lenne bennem.


2012. jún. 24. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy félénk vagy és nehéz így, de muszáj kiállj magadért. Én nagyon heves természet vagyok, ha velem így bánnának, lehet kést fogtam volna a torkához, hogy állítson magán. Ha meg intézetbe dug örültem volna neki - már ha ilyen anyám lenne - mert ott napi 3-szor kapnék enni. Mivel te nem vagy ennyire khm "karakán" javaslom költözz apukádhoz, de legalább szólj neki, hogy milyen anyád.
2012. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem jó anya az, aki saját magával terhes. De ez nagyon sok helyen így van. Csak tanulj továbbra is szorgalmasan, majd az iskola végesztével rendeződhet a helyzeted.
2012. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Apádhoz nem költözhetsz? Mert ez így elég szörnyű... Én semmiképpen nem maradnék ott nála
2012. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
:S ez nagyon nincs rendben, ha volna kedved kiönteni a szíved valakinek írj nyugodtan!
2012. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem ennek a történetnek kicsit sarkított szaga van...

költözz apádhoz ha ennyire rossz anyáddal élni, vagy a nagyidhoz

2012. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Az én anyám ugyanilyen, vele együtt élni, egyáltalán ilyen környezetben élni szinte lehetetlen. Én is nagyon sokat szenvedtem ettől, segített, hogy középiskolában kolis lettem illetve hogy egyetemre is távolra kerültem. Nem tudok semmi biztatót mondani, a helyzet nem fog megváltozni, neked kell magad kiszabadítani ebből... Tanulj, hogy önálló lehess, elköltözhess, úgy élj, ahogy szeretnél és meglátod, kinyílik majd a világ barátok és pasitéren is.

2012. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem faterommal volt ez... vagyis nem ilyen vészes de nagyon nem jöttünk ki egymással... és nem szép dolog de 2 éve össze is verekedtünk.... akkor elég rendesen elkalapált :D de érdekes módon utána rendeződött a kapcsolatunk. Nem tudom hogy te mit tehetnél.. nem azt mondom h pofozd fel anyudat.. csak lépj fel erélyesebben ellene, legyél határozott! Remélem rendeződnek nálad a dolgok :) 18/F
2012. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgymond nincs mentség arra, hogy anyukád ezt csinálja, de én valahol meg tudom érteni, már ha ez a helyzet nála. Egy anyának bazi nehéz. Lehet, hogy nem volt felkészülve a gyerekvállalásra anno. Senki nem szülőnek születik, ezt akkor tanulja meg, mikor megszületik a gyerek és jönnek a kihívások. Ha te mindig jó gyerek voltál, akkor talán nem volt nehéz veled és maradj is ilyen. Tanulj, a te életedet ezzel alapozod meg. Ha megbeszélni nem tudod vele, akkor én megpróbálnék valamit. De ehhez óriási türelem és megértés kell részedről és kitartás. Hidd el, hogy a jó anyukád benne van abban a nőben, csak valami miatt nagyon mélyen. Lehet ez a válás, vagy egy csomó olyan minden, amiről egy szülő soha nem beszél a gyerekének vagy magának sem szívesen vallja be. Csalódás a házasság miatt stb.

Szóval én a következőt tenném. Nem provokálva persze, ez nagyon fontos. Tényleg tegyél rendet és ne is juss el a kuplerájig, hogy ne lássa folyton, hogy már megint rendet raksz. Ha hazajön, segíts neki kipakolni. Már 16 éve, meg már előtte is minden nap ezt csinálja. Vásárol, cipekedik, hazajön fáradtan és még ki is kell pakolnia meg a házimunka. Lehet, hogy már rég feladta, hogy ezen kívül ténylegesen megpróbáljon egy kicsit is foglalkozni veletek. Mázlija van veled, mert megoldod magadnak és úgymond talán úgy gondolja, hogy legalább miattad nincs rajta teher. A tesóddal is beszélhetsz, hogy legyen rendesebb. Ha porszívózol, azt nála is megteheted, legfeljebb az ágyára dobálsz mindent a földről. A szennyesét is kiviheted, ha mosás következik. Az asztalán szerintem azért nem kell pakolni.

A pénzednek szuper dugihely kell. Fiók aljára ragasztva borítékban vagy valamelyik könyvedben...szerintem ki tudod találni. Ha nagyon nem, akkor inkább mondd meg apudnak, hogy ne adjon csak úgy zsebpénzt, viszont ha elmennél kozmetikushoz, akkor olyankor egyben adjon oda annyit,amiből kitelik.

Hidd el, hogy hihetetlenül bele lehet fásulni a szülői szerepbe még akkor is, ha anno nagyon szeretett volna gyereket.

Szóval legyen minden szuper. Kérés nélkül segíts neki, ne durcizva. Legyen ez rendszeres. Legyél 2 hétig jó. Ne kérj, ne adj okot semmire, amin ki szokott akadni.

Biztos néz tévét az ágyon vagy fotelban. Csinálj neki egy limonádét és szó nélkül vidd be neki vagy teát, amit szeret. Vagy reggel főzz le neki egy kávét, mire felébred, netán vidd oda neki, ha van ilyen szokása. Szerintem ha odanyújtod neki azzal, hogy ezt neked csináltam...nincs az az anya, amelyik ne venné észre, hogy mi a helyzet, hogy szükséged van rá és ez egy jelzés akar lenni. Nem tudom, hogy ez mennyire menne neked, nekem már most könnybelábadt a szemem, de ha elérzékenyülsz közben te is, azt se szégyeld. Ez csak egy kezdő lépés, nem ez a végleges megoldás. De többórás győzködésnél és harcnál többet ér egy ilyen gesztus ahhoz, hogy felfogja, hogy te szeretnéd szeretni és szeretnéd, ha szeretne. Illetve biztosan szeret, de kimutatni néha (sokszor) valami miatt nehéz vagy képtelen rá valaki. Szorítok nagyon!

2012. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!