Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a férjetek a saját keresztn...

Ha a férjetek a saját keresztnevét akarta adni a leendő gyereketeknek, de te nem, hogy egyeztetek meg?

Figyelt kérdés

Párom ragaszkodik ahhoz hogy ugy hivják a fiunk(ha az lesz),mint őt.

Én ez ellen vagyok,már párom apját,nagyapját is ugyanugy hivják.(vezetéknév és keresztnév is egyezik).

Nekem csak a keresztnevem ugyanaz mint anyámnak,de bár szép név,utáltam,utálom hogy engem mindenki becéz,hogy "kisTündike".Párom se szereti,hogy ő sincs nevén szólitva,mégis ragaszkodna hozzá.

Én viszont jót akarok a gyereknek,ne legyen már hatodik kiskarcsika.(kitalált nevek)


Második nevet nem szeretnénk,a vezetékneve elég hozzú lesz igy is,és az a megoldás páromat sem érdekli



2012. jún. 26. 14:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ne egyez bele és kész,mellesleg hogy hívják a férjed?Lehet nem olyan vészes:)
2012. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Semmi baj a nevével,bát átlagos,de szép.


azzal van bajom,hogy ugyanaz lenne a neve mint az apjának,nagyapjának,dédapjának.

Senki nem hivná nevén,mert már páromat se hivják a nevén,és mindig összetévesztik az idősebbet a fiatalabbal.


Had legyen már saját neve annak a gyereknek.

2012. jún. 26. 14:07
 3/31 anonim ***** válasza:
88%
Egyezzetek meg abban, hogy ha lány lesz, akkor ő nevezi el, ha fiú, akkor te. Igazán nem lehet ez ellen kifogása, elvégre 9 hónapig te bajlódsz a babával (és még utána is java részt).
2012. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk is apja nevét kapja, mert szép neve van. Lesz második név is, én majd azon hívom, és lehet, egy idő után majd apja is. Azért akarok más nevet is, hogy ne legyen úgy, mint nálatok, hogy Apuka Máté, a kicsi meg kisMáté.
2012. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
29%
Én csak akkor egyeznék bele, ha a család 'pedigrés', pl. Andrássy, Eszterházy, és a keresztnév még vállalható (pl. György még oké, de Teofinak semmiképp sem hívnám a fiamat).
2012. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
49%

Reménykedj, hogy lány lesz.


Most erre mit lehet mondani? A kompromisszum lehetőségét eleve kizártátok: a 2 keresztnevet. Minden más lehetőség esetén vagy neked, vagy neki kell 100%-ban lemondani az akaratáról. Ha te nem vagy hajlandó, akkor hogy várod el - és ez fordítva is igaz?

2012. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
patthelyzet. Ő ahhoz ragaszkodik, hogy úgy hívják, te meg máshoz. Valakinek engedni kell. De a legjobb az lenne, ha elővennétek az utónévkönyvet és mindegyikőtöknek tetsző nevet keresnétek.
2012. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
En is ugy gondolom, hogy a gyerel, más személyiség, nem a mi kicsinyitett másunk. Otthon sem szerettem, amikor telefonon keresték apámat és nem tudtam, hogy most a tesom vagy apám kell. A mai napig ha jon egy hivatalos levél, nem tudom eldonteni, hogy kinek jon (mindkettem elkoltoztek már és nekem kell szelektálni a leveleket). Ettol már rozbajom van.
2012. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van!!!

Valahogy érd el, hogy ne így legyen! De ne veszekedéssel, hanem próbálj az agyára hatni, hátha megérti.

Vagy a szívére. Mondd neki, hogy számodra bármennyi "Karcsi" is van a világon, ő az egyetlen, számodra a neve egyet jelent a szerelemmel és szenvedéllyel, és utálod, hogy rajta kívül másokat is hívnak úgy, és azt meg főleg nem tudod elképzelni, hogy te magad nevezz el Karcsinak még egy embert, vagyis a leendő gyereketeket. Mert téged zavarna az, hogy egy ilyen szerelmi valamit a gyerekedre húznál, és nem és nem tudnád Karcsinak nevezni, hiszen ő a közös gyereketek, egy gyerek, érted? És a Karcsit kimondva téged elfog a bizsergés és a vágy és egyszerűen nem tudnád így nevezni a gyerekedet. Ha mégis így neveznétek el, akkor pedig lehetséges, hogy az történne, hogy átalakulna benned a Karcsi érzés egy gügygügy-kisbaba iránti szeretet és gondoskodási jelentéssé, és nem tudnád őt a férjedet ezek után igazi férfinak tekinteni!

Hátha ez hat rá... :-)

2012. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.

Szomszédomban is van "vén" Pisti, "apuka" pisti és fiú pisti. Mind egy házban laknak. Sosem tudom, hogy éppen most melyikorol van szo. Mi így kulonboztettuk meg oket. Na mi ezt akartuk elkerulni.

2012. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!