Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Simon milyen név? úgy értem...

A Simon milyen név? úgy értem honnan származik? Magyar zsidó vagy román vagy milyen?

Figyelt kérdés
régóta érdekel a kérdés, de sose kaptam rá választ valaki mondja már el kérem honnan származhat ez a név?

2012. júl. 31. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A Bibliából származik. De régi magyar név.
2012. júl. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

SIMEON

- héber eredetű; jelentése: meghallgattatás.


[link]

2012. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen? mert régebben azt mondta nekem egy két paraszt már az őrült magyar kategóriából h a Simon az bizony zsidó név...
2012. júl. 31. 10:27
 4/9 A kérdező kommentje:
de nekem ez VEZETÉKnévként van, nem keresztnév
2012. júl. 31. 10:29
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Hát a héber az zsidó, de ne érdekeljen a sok idióta miket mond. Apai ágról lehetnek zsidó rokonaid, de mint látod magad se tudod zsidó vagy-e, tehát nem gyakorlod a vallásod akkor meg? Én nekem is vannak bosnyák őseim, a nevem is bosnyák csak magyarosították, mégse tartom magam bosnyáknak. A zsidózásnál nincs is nagyobb hülyeség. Azt se tudja az ember, hogy akkor most kiket utál, azokat akiknek a vallásuk judaista, vagy a származása szerint. Mert nem hiszem hogy mostanság a világban járkáló dolgozó emberek nagy része gyakorolná a vallását, és a vallás mint olyan egy bomlasztó tényező. A katolikusok utálják a reformátusok, és fordítva, minden vallás gyűlölködő, és nem véletlenül létezik a vallásháború szó sem.


[link]


Látod, hogy nem ugyanaz a kettő? Vallás és népcsoport teljesen különböző. Te nem gyakorlod a vallást, és magyar állampolgárnak születtél magyar állampolgár családban. Szerintem innentől kezdve nincs értelme a zsidózásnak.

2012. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Zsidó eredetű, de ettől még elképzelhető, hogy a családodban már generációk óta nincs zsidó.
2012. júl. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor olvasd el ezt is:


[link]


Amúgy eredhet a görög Szimeon alakváltozásából is:


[link]

2012. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
na és akkor mi van,, ha zsidó? mert a héber az az. de héber, azaz zsidó név pl még a Éva, Ádám, Dániel, Dávid, Anna, Mária...ezek mind bibliai nevek. mégse mind zsidó, aki ezekkel a keresztnevekkel rendelkezik.
2012. nov. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Székely származásra utal, mint szinte minden, keresztnevre hajazó csaladnev.
2014. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!