Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az orosz...

Mennyire nehéz az orosz kiejtés és a nyelvtan?

Figyelt kérdés
Tudok már Románul és Angolul. A német sosem tetszett, így tanulni sem volt türelmem, ezért harmadik idegennyelvkén az orosznak szeretnék nekifogni teljesen önállóan.

2012. ápr. 11. 06:41
 1/7 Januári Hóvirág ***** válasza:
100%

Szia,


mint tudod, az orosz nyelvben cirill betűkkel írnak - tehát meg kell tanulnod egy teljesen új betűkészletet - úgy gondolom, ez már önmagában (is) egy nehézségi faktor. :-)


Mivel rutinos nyelvtanulóként aposztrofálod magad, bizonyára sok mindent meg tudnál tanulni autodidakta módon, de úgy gondolom, vannak dolgok, amelyekhez mindenképp külső segítségre lenne szükséged. (Pl.: a nyomtatott betűket megtanulhatod "másolással", de hogy miképpen néz ki írott formában, ahhoz biztosan kellene külső segítség; továbbá: helyesírási sémák begyakorlásához, pontos elsajátításához szintén nem árt egy szakavatott személy...)


Valaha tanultam ezt a nyelvet, jól is ment, még szerettem is, de tudod, szorgalmam jó tanárral párosult... :-)


Üdv.: J.H.

2012. ápr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tibi75 válasza:
a kiejtés nem nehéz, ált. iskolában tanultam és még emlékszem csomó mindenre, a betűket is simán kiolvasom. Próbáld meg.
2012. ápr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon könnyű az orosz bár én utáltam mert kötelező volt na persze az angolt is utálom mert egy reformálatlan bunkók nyelvnek tartom vagy affektál vagy durva közönséges attól függ ki ejti ki angol vagy amerikai vagy kanadai.


A lényeg az orosz nagyon könnyű igaz meg kell tanulni az ÁBC -jét legelőször. Aztán a nyelvtanban hinnem nőnem semleges van mint a németben-- még is könnyebb mint a német mert értelemszerűen használja a szavakat a mondatban-- a németnél el kell olvasni az egész mondatot, hogy végre megtud miről van szó, mert az állítmányt a legvégére teszi-- a ruszki az nem, az egy-két szóból is megérti. Szóval értelmesebb és színesebb nyelv mint az angol


De nincs olyan nyelv amely csak megközelítené is, a magyart. De minél több nyelvet tudsz annál több ember lehetsz a világban eladni nem fognak tudni

2012. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bíztatlak! Az idegenforgalomban egyre inkább szükséges az orosz, mert az orosz ajkú gazdag réteg bejárja a világ legjobb helyeit. Tehát, mint írták, meg kell tanulni a betüket, mintha elsős kisikolás lennél, de ha ez megy, akkor már nincs gond a kiejtéssel. A főnevek és melléknevek ragozása bonyolult, elöljárok + ragok mint a németben. Hát... nem könnyű, de van egy szép mondás, amit nemrég tanultam: "Nem vezetnek rövid utak oda, ahová érdemes menni."
2012. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Vágj bele egyedül, aztán majd ha már kapisgálod, kereshetsz pl. verseket a neten, vagy hasonlók...
2012. ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Most már biztos hogy nekifogok, sőt már az ábécét már meg is tanultam, az írás és olvasás is meneget, persze még kicsit bele kell jöjjek. De egyre inkább megjön a kedvem hozzá:)
2012. ápr. 11. 21:34
 7/7 anonim válasza:
Szerintem nem nehéz.Én tavaly(14 évesen) kezdtem el(csodálkoztak is,minek akarok pont oroszt tanulni,mert német-francia mellé általában angolt javasolnak).nekem nagyon tetszik,olyan..nem is tudom,szépen beszélnek.mondjuk az írott betűkkel voltak nehézségeim az elején,mert rengeteg hasonlít a latin betűkhöz(úgy,hogy teljesen más hangot jelöl),de én nagyon szeretem.a nyelvtan meg pláne nem nehéz,bár egy német után bármi könnyű. :)
2012. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!