Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Zimmermann zsidó eredetű név?

A Zimmermann zsidó eredetű név?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 04:27
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
elég esélyes :)
2012. aug. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos. Esélyesebb, hogy német. Sokan német nevet vettek fel a zsidók az üldöztetések miatt.


És ha az, akkor most a dugádba dőlsz?

2012. aug. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Zimmermann családnév ács szakmára utaló, foglalkozásból eredő családnév. Német eredetű, bárki viselheti, aki ilyen nyelvterületről származik... még az izraeliták is, viszont arányaiban nyilván a németek, osztrákok, svájciak lesznek túlsúlyban, hiszen ez egy gyakori családnév.


Azt még érdemes megjegyezni, hogy az izraeliták nem az üldöztetés miatt kaptak/vettek fel német neveket, hanem kényszerintézkedések nyomán... a XVIII. század végén kötelező volt a Habsburg birodalomban német, vagy németes hangzású nevet választaniuk. Sokan célozták meg a tucatneveket, így lett olyan sok Steiner, Schwarz, Klein, Braun, Bauer, Schmidt, Gruen, stb.

2012. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mustafa33 ***** válasza:
77%
Úgy tudom, nem választották a nevüket. A hivatalnoktól kapták. Általában a szakma, ipar megnevezését (Schneider, Schuster, Steiner...) kapták vagy olyat ami jellemző volt rá esetleg az volt a csúfneve (Grün, Roth, Klein, Gross...), de aki meg tudta fizetni az "szép" nevet kapott ( Goldstein, Schönfeld, Tannembaum, Zucker, Diamand, Silbermann), a szegény "rongyos" zsidók csúnya nevet kaptak, szintén azok akik tudtak volna de nem akartak fizetni ( Schmutzig, Neingutt, Stinker, Ramscher, Krummer, Hinkefuss...)
2012. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
77%
Azelőtt a zsidók apai származás neveket használtak (Mojse ben Efraim, Efraim ben Yehuda, Yehuda ben Jitzak)
2012. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy részben választották is. Akadnak célirányos nevek, aminek (vagy) jiddisül is volt jelentése vagy ejtésben hasonlított a család státuszát jelentő szóra. Ez pedig az én olvasatomban azt jelenti, hogy voltak olyanok, akiket ugyanúgy kényszerítettek a név felvételére, de megválaszthatták, hogy mi legyen. Jó példa erre a Katz, ugyanis ezt olyanok vették fel, akik a kohanita papi rendhez tartoztak.
2012. aug. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Vásárolták - választották... itt a lényeg úgyis az, hogy az ő akaratuk is érvényesülhetett. Ezen asszem nem veszünk össze :) Az, hogy szép-e?! Nem tudom, kevésbé hangsúlyos pl. ennél a Katz-nál a szépség, mint mondjuk a Rothschildn-nál. Persze ez csak magánvélemény és arra vonatkozik, hogy az utóbbi patinásabbnak hat.
2012. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!