Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Léder név zsidó vagy német...

A Léder név zsidó vagy német származásra utal?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, melyik a valószínűbb?
2012. jún. 23. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre elég zsidósan hangzik..

Másodikra is.

2012. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
német zsidó?
2012. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Lauderből indulunk ki és abból lesz a Léber akkor tuti zsidó.

Bár nem tudom hogyan lesz a Lauderből Léder..nem is tudom minek írtam :o

2012. jún. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy,ahogy a Weisz-ből Varga XD
2012. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Weiszből lehet Varga? Ez komoly? Nem is gondoltam volna!
2012. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A Léder/Leder egy német eredetű családnév, amit viselhet német és zsidó is. Foglalkozásra utaló családnév, bőr kikészítésével, megmunkálásával foglalkozhatott az első viselője (gyakorlatilag megfelel a magyar Tímár családnévnek).


Az, hogy melyik valószínűbb, mi nem tudhatjuk, mert ilyen gyakori családneveknél nem egyértelmű, hogy milyen származású a család. XIX. századi anyakönyvekből egyértelműen kiolvasható, hogy kik és mik voltak az ősök, tessék utánanézni, ha érdekel.

2012. jún. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor nekiállok majd a levéltárban a kutatásnak.

2012. júl. 4. 11:59
 8/12 anonim válasza:

Kedves érdeklődők!


A Léder név német eredetű, elsősorban német származásúak viselik. Gyakran összetévesztik a Léderer névvel, melyet többnyire zsidó származású emberek viselnek. A legtöbb Leder névvel Németország déli részén, ULM környékén találkozhatunk. Üdvözlettel, Léder László

2012. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!


Ennek az állításnak utána lehet nézni valahol? Érdekes, hogy a források egyértelműen dél-német és elzászi eredetűnek jegyzik a Lederer családnevet (is), és csak ezek után, hogy izraeliták is viselik. Értsük meg végre, hogy kevés kivételtől eltekintve, olyan családneveket viselnek az ashkenázi zsidók, ami a többségi társadalomra is jellemző. Azzal nem lesz igazolva a Leder német dominanciája, ha a Lederert többségében zsidók által viselt névnek titulálja.

2012. nov. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Kedves érdeklődő!

Nem vagyok a téma szakértője, csak a családi nevem, a Léder miatt válaszoltam, és személyes tapasztalataimat írtam le. Számomra nem fontos, hogy valaki milyen származású. A saját családunk Mária Terézia kori német katolikus parasztoktól származik és katolikus német rokonsággal rendelkezünk. Ahogy írtam is, tapasztalatom szerint többnyire német származásúak viselik ezt a nevet, de nem kizárólag. Ezért, ha konkrét családi származás érdekli, mindenképpen érdemes az adott családfát kutatni. Ha megnézi a zsidó származásúak neveit tartalmazó adatbázisokat, ott nagyon ritka a Léder név, és nagyon gyakori a Léderer családi név. Üdv, Léder László

2012. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!