Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tényleg nagy esély van arra,...

Tényleg nagy esély van arra, hogy egy alkoholistának a gyereke (i) vagy gyűlölni fogják az alkoholt, vagy maguk is alkoholisták lesznek, vagy a ''sorsszerűen'' a párjuk lesz alkoholista?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 22:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen a minta sokat számít.
2012. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Apám alkoholista és én bizony gyűlölöm az alkoholt.Azt pedig csak remélem hogy a barátnőm(ha lesz valaha) nem lesz alkoholista..19/F
2012. aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen. Vagy-vagy
2012. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Na ja, valamelyik csak bejön. :D

Én nem gyűlölöm az alkoholt, bár nagyon ritkán iszom, alkoholista SOHA nem leszek, páromnak meg nem választok alkeszt.

2012. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Apám ivott is, dohányzott is, én mindkettőt ki nem állhatom, egy korty alkoholt sem tudnék meginni, illetve egy slukk cigit sem szívtam még soha életemben.

Leendő páromtól sem viselném el az alkoholfogyasztást, ha inni kezdene, otthagynám.


25/F

2012. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha lerendezi magában sikeresen akkor nem.

Nálunk nagy szülök részéről van tapasztalat. Apám alkalmakkor iszik, vagy a hétvégi sörét, és normális ember lett belőle. Belőlem szintúgy,én is alkalmakkor iszom. A testvérem viszont mereven tartózkodik tőle a mai napig, egy korty kóstolót nem enged magának.

Szóval ez nem előírás.

2012. aug. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én a dohányzással vagyok így. Anyám dohányzott sokáig, gyűlölöm.Büdös, undorító stb. Párom szülei szintén dohányosok voltak, ő is ugyanúgy utálja, sőt jobban. És abban szinte biztos vagyok, hogy a mi gyerekeink majd dohányozni fognak...De ne így legyen.
2012. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Üknagyapám alkoholista volt. Nagyapám alkoholista volt (ez is lett a veszte mikor valami mérget ivott amire azt hitte hogy bor...). Apám egy időben szintén rendszeresen és sokat ivott.

Elkezdhetnék aggódni de tudom hogy ez az én életem ahol az én döntéseim számítanak nem pedig az övéik. Ha valaki alkoholista lesz azt saját magának köszönheti nem pedig a felmenőinek.


24/F

2012. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Eléggé.
2012. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Apai ágon nagyszüleim sokat ittak. "Drágaságom" (apának nem nevezem soha) szintén sokat iszik...


Én gyűlölöm az alkoholt. Soha nem fogyasztottam, nem is áll szándékomban. Ha lesz párom, akkor olyat szeretnék, aki nem fogyaszt alkoholt. Vagy ha ilyen nincs, akkor inkább maradok egyedül. Nincs kedvem ugyanazokra a játszmákra, amik az alkohol miatt vannak otthon...


A saját felnőtt életem az én játszóterem, ahol tilos az alkoholfogyasztás. Ennyi.


30/N

2012. aug. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!