Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Kácser és a Holland (y)...

A Kácser és a Holland (y) cigány eredetű vezetéknevek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. A Holland (külföldön a Hollandise/Hollandine) pl. arra utal, hogy onnan való. Találhatsz a neten egy csomó híres embert 300 évere visszamenőleg is, aki ezzel a névvel élt, és köze sem volt a cigányokhoz.
2012. aug. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Holland az gondolom holland a Kácser pedig szlovák. [link]
2012. aug. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Német eredetűnek gondolnám mindkettőt. A Holland alak viszonylag gyakori Németországban, a Kácser pedig ferdülés lehet, de az eredeti alak szerintem más, mint az előző linken látható Kaachär vagy Kascher. Túlságosan ragaszkodnak az ejtésben hasonló német nevekhez, amiknek csak néhány viselője ismert (verwandt.de szerint). Persze attól még nem zárhatók ki ezek az alakok, mert az óhazában ~16 főt hívnak így, de nyugodtan lehetnek ezek is alakváltozatok. Jó lenne tudni, hogy a honi (vagy külhoni, pl. szlovákiai) viselői merre élnek, mert sokkal közelebb lennénk a megfejtéshez... szepességi szász, dunai sváb, stb. közegben milyen hasonló alakok lehetnek... szerintem innen kéne közelíteni.


Cigány eredetet én akkor tudnék elképzelni, ha az apai ágon roma nőt vett volna el a családból valaki, vagy az anyai ág lenne a roma. Tehát itt nem a név lenne roma eredetű, hanem a leszármazottak (részben), akik cigány etnikumúként viszik tovább a nevet.

2012. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 13. 13:45
 5/5 anonim válasza:
Nem, német eredetűek.
2017. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!