Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit gondoltok. Anyám mikor...

Mit gondoltok. Anyám mikor még terhes voltam a most másfél éves fiammal, akkor ő megmondta, hogy nem fogja annyira szeretni ezt a gyereket -nem ő lesz a favorit- hanem a kislányom aki most 5. Szerintetek ez milyen dolog?

Figyelt kérdés
Nem érezteti annyira,pl. ajándékok esetében egyforma a dolog. Hanem inkább azt vettem észre, hogy mivel a lányom nagyon szereti az öcsékét érzi, hogy őt annyira nem látja szívesen a dédi meg az én anyukám se, mert sokat kell vele foglalkozni ha ott van ,meg mert kisfiú stb. Így a kislány se megy már olyan szívesen oda. Én se szívesen megyek már hozzájuk, amíg csak a lányom volt addig nem volt gond. Mostanában érzem, hogy teher vagyunk, hogy alig várják, hogy elmenjünk. Nekem ez rosszul esik. Anyámra se úgy tekintek már mint előtte.Jó mondjuk gyerek koromban is úgy éreztem, hogy kivételezett sőt néha még most is kivételez a bátyámmal. Sose éreztem, hogy egyforma mértékben szeretne bennünket így várható volt, hogy az unokáit se fogja.

2012. aug. 14. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Erre nem lehet sokat mondani. Fájdalmas dolog. Ez az Ő szegénységi bizonyítványa. Próbáld túltenni magad rajta.
2012. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Ne sértődj meg, elég primitív anyukád van. :( Nagyon sajnállak. Én biztosan nem vinném oda a gyerekeket. Egyiket sem. Az egy dolog, hogy a kislányt "jobban" szereti (én jobban szeretem a "másképp" szereti kifejezést), az meg egy másik dolog, hogy felnőtt ember, akinek elvileg képesnek kellene lennie gondolkodni, és mindent megtenni, hogy ne lehessen észrevenni.
2012. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez gáz! :S
2012. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Eleg erdekes. Valoszinu o csak egy gyermeket kepes szeretni. Nalatok is ugy volt, hogy az elso gyermeket, a batyadat szerettte, teged nem annyira. Most megint az elso gyermeket szereti.

Sajnos megvaltoztatni nem tudod, hiszen a te felnevelkedesed alatt sem volt kepes valtoztatni ezen.

Mondjuk eleve rosszul allt hozza anyukad. Tapasztalatbol mondta, hogy o csak az elso gyermekedet fogja szeretni, eselyt se adott a masodiknak. Akarmit fog tenni egyik vagy masik gyermeked, ez igy fog maradni. Nem tudom elkezpzelni, hogy letezik ilyen, de ugy tunik orokletes, mert azt mondod, a dedi se ugy all hozza. Szerencsere nalad ez megszakadt, remelhetoleg nem csak generacio atugrasrol van szo. Remeljuk a te gyermekeid nem lesznek ilyenek.

Tartsatok igy a kapcsolatot, ahogy most van, ha a kislany nem akar menni, ne eroltessetek. Ha kerdi nagyi, miert nem mentek, mondjatok neki nyugodtan, hogy azert, mert a kislany nem akar. Megkerdezik, miert nem akar, akkor elmondjatok, hogy mert ocsit nem szeretik ugy, es ezt erzi a kislany. Akar maga a kislany is mondhatja, hatha igy jobban elgondolkodik magaban a nagyi.

2012. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Anyám elég érdekes ember. 2 diplomája van, ráadásul tanácsadóként is tevékenykedik. Igen a dédi se szereti a kisfiút annyira, mint a lányomat. Normális másfél éves gyerek, de mindig azt mondja, hogy olyan nehéz vele mert szaladgál, fölakar mászni a lépcsőre stb. A lányos is ezt csinálta, akkor valahogy jól el voltak vele.

Szerencsére egyáltalán nem érzek különbséget a szeretem mennyisége közt, egyformán szeretem mind2 gyerekem. Ez attól a pillanattól így van, hogy megszületett a pici. Úgyhogy szerencsére én nem viszem tovább ezt a "szokást". De nagyon féltem ettől míg terhes voltam.

2012. aug. 14. 09:42
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is ilyen a nagymamam. :-(

3-an vagyunk tesok es mivel en vagyok az elsö szülött, engem szeret a legjobban.

Ezzel nagyon sok rosszatt tett mindenkinek(nekem is).

Latszolag ajandekokbol egyforman kaptunk, de aztan. Dugi csokik, jatekok, mindig az en kedvenceimet sütötte fözte, velem türelmesebb volt, csak velük kiabalt.

Minket osztozkodasra neveltek, ezert sosem ertettük hogy miert nem egyforman kapunk. Eleinte(amikor picik voltunk) befaltam a dugi csoikat, nem adtam oda a jatekokat. Nem is ertettem a helyzetet, csak örültem hogy kapok. A tesoim rendesen utaltak miatta.

Anyamek pedig ugy proballtak vigasztalni öket hogy jobban odafigyeltek rajuk. Strandon voltak, jatszo teren, cukrazdaban fagyizni amikor nekem mamamnal "kellett" lennem, mert Ö ugy akarta.

Kesöbb persze amikor felfogtam a helyzetet, amit tudtam megosztottam velük. De addigra sajnos kialakult ez a "nagyot a mama szereti, kicsiket meg apu-anyu" allapot. Igy hiaba osztozkodtam, csomo mindenröl lemaradtam.

Na, akkor fajult a dolog latvanyossa.


Nem is tudom mit mondjak a te esetedre. Ha nem akar menni a lanyod, haat menjen kevesebszer. Mert az sem jo ha a nagyitol elveszed a kedvencet. Mindig eggyütt vidd öket es ne maradjatok sokaig. Figyelj oda hogy kesöbb mivel es hogy karpotolod majd a kissebbet. Azert mert a nagyobbat jobban szereti a nagyi nem biztos h az jo neki.(Nem is jo mint irtad.)

Remelem ti nem jartok ugy mint mi.

Most vagyunk 20, 21, 22 evesek. Kb 18-19 eves korom körül rendezödtek a dolgaink.

2012. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egyoldalúan látod a problémát? A nagyszülő és unoka között egészem más a kapcsolat, mint gyerek-szülő között. Aztán a szeretet megítélése elég szubjektív, nem lehet ugyanúgy, teljesen azonos módon szeretni mindenkit. Ezt elég nehéz megmagyarázni, ugyanis nincs mérési lehetőség a szeretetre. Ne rágódj folyton azon, ki kit szeret jobban, a lényeg, hogy a gyerek hogy érzi magát. Ha nem jól, kevesebbet vidd oda. Ne büntesd a szüleidet azzal, hogy nem láthatják az unokáikat.

Végül: ha valami régi sérelem az oka a jelenlegi helyzetnek, jó lenne minél előbb tisztázni. Már a gyerekek érdekében is, meg Neked is jobb lenne.

2012. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%

Na ebben aztán nincs logika. A saját gyerekei esetében a fiát preferálta, az unoka esetében meg a lányunokát. Tuti ütődött.

Egyébként az egész mögött az lehet, hogy a saját fiában a saját férjét látta ezért nyalta a se-gét, a fiú unokában meg már a vejét látja, és ezért nem szereti. De hogy a lány unokában ki a szent sz-rt lát, azt tőle kellene megkérdezni, mert ezt még egy pszichológus sem tudná kibogozni.


Még olyan szokott lenni, hogy semmilyen hímneműt nem szeret. A saját nagyanyám nem szerette igazán a fiát, és a fiú unokáját sem, bár abban volt logika, mivel a férjével és a vejével is megromlott a viszony.


Nem akarlak elkeseríteni, de lány-fiú testvérek között egy idő után megromolhat a kapcsolat, szóval lehetnek itt még nehézségek.

2013. febr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!