Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleségemmel másfél éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségemmel másfél éve válunk,3 éve külön. Nov.4. lesz a végleges elválasztás. Feleségem most 7 hetes terhes a jelenlegi párjától. Kinek a nevére kerül a gyerek? Ha az én nevemre kéne kerülnie hogy lehet meg akadályozni.

Figyelt kérdés
Kinek a nevére kerül a gyereke?
2008. okt. 11. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha a gyerek születéséig elváltok,a te nevedre már nem kerülhet a gyerek,mert automatikusan a férj nevére kerül,de te már nem leszel férj.Ha az új párja nem veszi el,apasági nyilatkozat alapján lehet az ő nevén,máskülönben az anya leánykori vezetéknevére írják.
2008. okt. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. valaki azt mondta hogy a fogantatás alatti idő számit. vagyis ha az idő alatt a feleségem az én nevem kapja
2008. okt. 11. 16:39
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
A 3 év külön nem azt jelenti hogy azota külön vagytok ? Akkor miért menne a te nevedre? Ha meg azt mondaná hogy tiéd an gyerek akkor bizonyos kor után / mármint a pici kora után / kérhedsz apaságit.!
2008. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Csak akkor nem kerül a nevedre, ha a "volt" feleséged elveszi a párja addig, amíg megszületik a baba. Ellenkező esetben a Te nevedre írják a gyermeket, hiába nem a Tiéd.

Ugyanígy vagyok Én is. A héten váltam el, februárban fog megszületni a baba. Ha nem kötnénk házasságot addig az új párommal, akkor a volt férjem nevére írnák. Aztán ha megszületik a baba, akkor kellene Neked egy lemondónyilatkozatot írni, az apának pedig egy apasági bizonylatot. Ez elég macerás. De ha a válóperen (novemberben) a bíró megtudja, hogy terhes a feleséged, el fogja mondani ezeket. Minket legalábbis felvilágosított.

Minden jót!

2008. okt. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3 válasz mindegyik mást mond. ezért nem értem.
2008. okt. 12. 09:23
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy tudom, hogy új házasság ide vagy oda, ha a régi férjjel a válás és a baba születése óta nem telik el X idő, akkor a régi férj nevére írják. Azt hiszem, egy év??

Egy kolléganőmnek is ez volt, az exférje az új férjjel karöltve verte az asztalt, de mégis először a régiére anyakönyvezték, és utána külön procedúra volt, hogy az új férj nevére kerüljön.

Jó, ez nem pont most volt, 5 éve.

2008. okt. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
3. válaszoló vagyok! Én most vagyok éppen ebben a cipőben, ezért tudtam válaszolni Neked érdemben. Tehát ha elváltok, és őt nem veszi el az új párja, akkor a Te nevedre kerül a gyermek. Ez 100 %!
2008. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Ismét a 3. :) Nincs olyan, hogy új férj ide, vagy oda!!!

Nézz utána, ha gondolod, itt már többen feltették ezt a kérdést, de a neten is megtalálható! Ha rálelek, belinkelem Neked.

2008. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam! Jó böngészést, sok sikert!

[link]

2008. okt. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Én is ebben voltam,a harmadik válaszolónak igaza van!
2008. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!