Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tehetnék? Ha felhívok egy...

Mit tehetnék? Ha felhívok egy segélyvonalat miben tudnak segíteni? Elmeséljek mindent a mamának?

Figyelt kérdés
Anyukám pánikbetegségben szenved és depresszióban. Egyik nap nagyon jókedvű, végig nevetjük az egész napot. Másnap ha valamit jól csinálok semmi dicséret, de ha valamit egy kicsit is rosszul már káromkodik. Ott tartok már, hogy félek minden egyes nap reggelén, hogy vajon ma milyen kedve lesz. És mostmár a hugom is! Megverni nem szokott mostanában már, csak régebben, de a hajamba még mindig belecsimpaszkodik ha úgy van. Például nem találtam a bizonyítványomat és megtépett, utána kiderült, hogy a suliban van, mert beszedték. Nagyon nagyon szeretem, mert egy hihetetlen jó ember, tudom nehéz ezt elhinni, de akinek nem volt még ilyen betegsége, az nem tudja mi az. A legszörnyűbb, hogy örökölni fogom, bepánikolok már egy szaunán is, hogy mi lesz, ha nem nyílik ki az ajtaja, ami tiszta hülyeség, mert lehetetlen bezárni...Nem sokáig, de még egyelőre kiskorú vagyok. Nem szeretnék elmenni itthonról. Csak egy vágyam van, hogy anya meggyógyuljon. Szed gyógyszereket, de nem használnak neki. Hálaistennek többször van jó kedve, mint rossz, de mostanában egyre gyakoribb az, amikor rossz a kedve. És iszonyú lelkiismeretfurdalás gyötri mindig a kiabálások után, mert ez nem direkt van! Egyedüli személy, akitől tart, az a mama. Én nagyon szeretem a mamát, de ők nincsenek jóban. Nem tudom hogy a mama tudna-e rá hatni. Sosem meséli el neki a veszekedéseket. Én sem meséltem el soha. Bármilyen jellegű tanácsot fogadok!

2012. aug. 31. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1. ne félj, a pánikbetegség örökölhető, de nem SORSSZERŰ.

2. és:

- A betegek mintegy 20 százaléka a gyógyszer szedését követően meggyógyul. 60-70 százalékuknak valóban évekig kell szedni a gyógyszereket. Sok esetben viszont a beteg spontán is meggyógyul. E mellett jelentős szerep jut a pszichoterápiának is, a két módszer kölcsönösen kiegészítik egymást. Így egy idő után a gyógyszerek fokozatosan csökkenthetők és el is hagyhatók. Erre törekedni kell, még átmeneti kudarcok ellenére is.


van remény, hogy Anyukád is meggyógyul.


Ha a mamával nincsenek igazán jóban, akkor nem neki szólnék, mert csak növelheti a szorongását...


tudod mit, Anyukád kezelőorvosával tudsz esetleg beszélni?

2012. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Megértelek, és átérzem, voltam ilyen helyzetben!

Lehet, hogy ha mama beszél anyuddal, akkor az csak olaj lesz a tűzre, mert nyilván nem hiába nem dicsekszik el a mamának a dolgokról! Nehogy aztán az legyen a baj, és azért tépjen meg, mert elmondtad a mamának! Szerintem próbálj meg beszélni vele, hogy ha nem használnak a gyógyszerek, akkor fel kellene keresni egy másik orvost, aki hatásos gyógyszereket ír fel. Ebben neki kell előre lépnie, így lépne a gyógyulás útjára. Ha te beszélsz egy pszichológussal vagy bárki mással, csak kibeszéled magadból a dolgokat, 1 óráig jól fog esni, utána megint csak rossz lesz.

2012. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A gond csak az, hogy 16 éve beteg, azóta orvostól orvosig jár, többféle gyógyszert kipróbált már , egy sem használt, letenni pedig nem tudja! :( Úgy bevert a szíve nemrég, amíg nem szedett gyógyszert, hogy majdnem mentő vitte el, de bevett egyet aztán, és azóta nem is próbálta lerakni. Már azelőtt is megpróbálta többször, de sikertelenül. Tanfolyamokon is részt vett, pl. jobb agyféltekés rajztanfolyamon, hát semmivel sem lett jobb :(. Igazatok van, talán csak olaj lenne a tűzre a mamával való beszélgetés. Igazság szerint nem is magamat féltem , hanem a hugomat, mert én lassan kirepülök, de neki azért még vannak hátra évei...
2012. aug. 31. 16:02
 4/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az első válaszoló levelét szeretném korrigálni.

1. A pánikbetegség nem örökölhető, maximum a hajlam. Ez nagyjából annyit jelent, aki sokat van fertőző betegek között, az hamarább meg is kapja.

2. A pánikbetegek 20 %-a hajlandó szakorvoshoz fordulni, és ennek a 20%-nak a 95 % a meggyógyul. Ez az utolsó az nagyon jó arány. Aki nem gyógyul, azt vagy rosszul kezelték, vagy nem szedi a gyógyszerét, vagy nem tartja be az utasításokat. Hátráltatja a gyógyulást a dohányzás, az alkohol, a további stresszes életmód. Nagyon fontos, hogy a beteg ebből így, úgy kitörjön. Ha van még kérdésed, írj.

2012. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

első vagyok, elnézést nem jelöltem forrást:

[link]

Dr. György Sándor

[link]


ezek a források nem a fertőzéshez hasonlítják, de abban egyet értenek, hogyha genetikai tényezők is szerepet játszanak, akkor sem sorsszerű, hogy a gyerekeket érinteni fogja.


nem arra gondoltam, hogy a kezelőorvosnak öntsd ki a szíved és egy órára jobb lesz, hanem elmondani neki mi történik és hogy állítsa be jobban a kezelést..

2012. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én voltam pánikbeteg, de az valahogy nem így néz ki. Legalábbis nálam nem, és sehol nem olvastam ilyesmiről.

Szerintem ez valami más. Vagy a depresszió, vagy valami más.

Szerintem, ha érdekelte ilyesmi, mint a jobb agyféltekés rajzolás, akkor kezdjen el meditálni. Vagy csináljátok együtt. Ha megkedveli és rászokik, szerintem simán lerakja a gyógyszereit, és ha nem is lesz minden tökéletes, de jobb lesz.

2012. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

előző vagyok, elnézést, itt a forrásokkal foglalkoztam, ahelyett, hogy magával a kérdéssel.


tesóddal hány évesek vagytok?


egyik orvos se tudott segíteni eddig?

2012. aug. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 harleynagyi ***** válasza:
nemtudni Anyukad miert ilyen hangulat valto ??!!! Apukad nem el veletek ?? Anyukad iszik ??? mert ugy altalaban a alkohol hozza ki a legnagyobb onsajnalatot es depresziot , vagy a sok fajdalom csillapito egy par pohar alkoholal oblitve ,,,, En azt tanacsolom neked kicsi hogy beszelj olyan felnotel akiben nagyon bizol mert a ilyen hangulat valtas sok esetbe tragikus vege lehet ...es Edesanyadnak lehet nagy szuksege lenne igazi segitsegre amit Te vagy Nagymamad nemtehet meg
2012. szept. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mi újság? mit történik? sikerült segítséget kérni?
2012. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
1000 % hogy nem iszik!!!! Nem is cigizik. Semmi szenvedélybetegsége nincsen. Most megpróbálja a sportot, állítólag az nagyon jó rá. Sajnos nem, 16 éve egyik orvos sem tud segíteni.
2012. szept. 2. 12:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!