Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Gáz az, ha románok a felmenőim...

Gáz az, ha románok a felmenőim, ilyen körülmények közt?

Figyelt kérdés
Történetesen a Voloncs családnévről lenne szó. Sepsiszentgyörgyön élek, nemrégiben azt olvastam, hogy a Voloncsok erdélyi román kereskedőcsalád voltak. Valamikor az 1700-1800 as évek küszöbén kezdtünk betagolódni a székelyek közé, csak székelyekkel, illetve magyarokkal kötöttünk házasságot stb. Én 1997-ben születtem, így már bizonyosan több bennem a székely, mint a román vér. Viszont zavar az, hogy mindig is gyűlöltem a románokat, és azt, hogy köztük kell élnem (Trianon ugye...). Így elgondolkodva viszont nem fer a románokkal szemben, hogy egyenes ágon közülük való vagyok, és undorodom tőlük. Csakis magyar barátaim vannak, a román nyelv tantárgyat nem is szeretem, és nem is értem.
2012. szept. 2. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Itt az idő megbarátkozni az ősökkel.
2012. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ebben a térségben nagyon könnyen keverednek az etnikumok. Lám, még a székelyeknél is, pedig náluk rátartibb népet keveset ismerek. Nincs ebben semmi különös. A régről beivódott gyűlölet ellen mit lehet tenni? A valódi kérdés ez volna, nem pedig az, hogy mifélék voltak az őseid és hogy szégyellned kellene-e őket. Igen, Mádéfalvát, meg Avram Iancut nehéz megbocsátani, meg Trianont, meg Ceasescut, de talán az idő...
2012. szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a szokásokat tekintve, az első román ősödnek esélye sem lett volna beházosodni egy székely családba, ha nem felelt volna meg maximálisan az ő elvárásaiknak.
2012. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hogy kik voltak az őseink, apáink, és melyik etnikummal, nemzetség tagjaival hogyan, miként keveredtek stb. ... szerintem kár boncolgatni, és kár ezen az alapon ítélkezni.

Inkább azt nézd, hogy mit tettek le az asztalra, milyen erkölcsi értéteket, nevelési, szokásbeli hagyományokat örökítettek utódaikra, ezen a téren miket örököltél tőlük, mit kaptál erkölcs, hit, tisztesség, becsület hasonlók terén tőlük.


Ha jól emlékszem József A. írta:

"Anyám kún volt

Az apám félig székely, vagy tán egészen az"

Nem mindegy, és a fiuk az egyik legnagyobb magyar költő lett!

2012. szept. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
jellemző, a magyarok szinte mindenkit utálnak a "szomszédból" (románok, szerbek, szlovákok stb., merthogy fúúj Trianon... De most őszintén, tegye fel a kezét akinek a távoli ősei között nincs egy szláv vagy román sem! Én félig szerb-horvát vagyok, vannak onnan ismerőseim, mégse úgy tekintek sem magamra, sem rájuk mint egy barbár gyilkológépre. Egyénileg kell megítélni az embereket, nem arról hogy milyen nemzet leszármazottja. Senki nem tehet róla, hogy némelyik elmebeteg honfitársa miket művelt a történelem során.
2012. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

:D

A múltkoriban olvastam valahol, hogy állítólag valamikor a magyarság együtt élt a törökökkel, örményekkel, stb.


Akkor az jutott eszembe, hogy lehet, hogy a 150 éves török utalom Magyarországon az nem is megszállás volt a részükről, csak "rokonlátogatás" ????

Csak egy kicsit illetlenül hosszúra sikerült?? :)))

2012. szept. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a két nép közötti békesség munkálása a küldetésed.

Sok erőt hozzá!

2012. szept. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló: 1997ben született, tehát 15 éves. Szerinted ennyi évesen azon kellene munkálkodnia, hogy a románok és a székelyek kibéküljenek?

Egyébként én is erdélyi vagyok, a románokkal, a román nyelvvel én sem vagyok kibékülve. Már alig várom, hogy kimenjek Mo-ra.

2012. szept. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a kérdésedre válaszolva: ha az őseid románok is voltak - valamikor nagyon régen - akkor sem a te "hibád", vagyis ne érezd magad rosszul miatta.
2012. szept. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nekem, hogy személy szerint nincs okod gyűlölni a románokat.

Gondolj azokra a román szomszédaidra, azokra az egyszerű román emberekre, akik ugyanott élnek, ahol te. Végzik a napi teendőjüket, ugyanúgy próbálják nehéz munkával eltartani családjukat, boldogulni szeretnének az életben, többet, szebbet, jobbat szeretnének adni gyermekeiknek, mint amiben őnekik, idősebb korosztálynak részük van, volt.


Próbáld meg így nézni az embereket. A napi politikát nem ezek az emberek csinálják, ők ugyanúgy "szenvedő alanyai" a napi politikának, a széthúzásnak és egymás gyűlölésének mint te, és az a másik, harmadik.

Senki nem tehet arról, hogy magyarnak, románnak vagy éppen romának született. És nem is az számít. Az emberség, a tisztesség a becsület az ami számít. A többi jószerivel lényegtelen.

2012. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!