Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Felmenőim grófok, ez nemrég...

Felmenőim grófok, ez nemrég deült ki családfakutatás közepedte. Hogyan szerezhetem vissza a grófi címet?

Figyelt kérdés
Mit takar Grófnak lenni? Miben más, milyen előnyei ill. hátrányai vannak a mai társadalomban?
2010. okt. 12. 19:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy ezeket a címeket hivatalosan már nem lehet "hordani". Talán II.vh után betiltották őket. Hátha valaki tud jobbat:)
2010. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy grófi cím. Légy büszke az őseidre, becsülettel viseld a nevet. Ennyit tesz ma grófnak lenni. Semmi, de semmi mást nem "jelent". Kékvérű vagy, amely ma már semmit nem ér - a szó közvetlen értelmében.
2010. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a családi vagyon szerezd vissza. Azzal többre mész :)

Egyébként nem sok előnye van, inkább hátránya, mindenki sznobnak fog gondolni.

2010. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk farsangkor öltözhetsz grófnak. Vagy tarts cselédeket, járj kopókkal és agarakkal vadászni.
2010. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Apai ágon nekem is vannak magyar nemesi őseim, viszont betelepített svábok, szlávok is vannak már a családfámban, tehát nem is lenne igazságos, ha én követelném a család régi nemesi előjogait, mert csak "részben" vagyok nemesi származású.
2010. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Már nincsenek grófok. Ezért semmilyen előnyöd nem lesz belőle. Dicsekedni sem érdemes vele.:) Valószínű az őseid azon ága amelyből te származol elszegényedett, és a neve maradt az egyetlen értéke. Ami persze nem szégyen, meg semmi ilyesmi--
2010. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
utolso:-)
2010. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
marmint 19:28-as:-)
2010. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is grófi családból származom és? Mamamár nem jelent semmit és vissza sem lehet szeretni.
2010. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet visszaszerezni semmilyen módon, mivel Magyarországon a II. vh után eltörölték az összes létező nemesi címet. Benne van az Alkotmányban is...
2010. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!