Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családonbelüli erőszakra,...

Családonbelüli erőszakra, tényleg ez jó,4-5 magyargyerek és maximum 6 általános végzetségű nő?

Figyelt kérdés
2012. szept. 17. 11:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
hát persze, biztos azt akarják, hogy a nő befogja és totálisan ki legyen szolgáltatva
2012. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a kérdést sem értem...
2012. szept. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%

És sem értem a kérdést,de az összefüggést sem!

-csak ott lehet családon belüli erőszak ahol diplomások?

-vagy sok gyerekesnél és tanulatlan a nő? vagy mi az összefüggés???

Családon belüli erőszak van gazdagéknál ugyanúgy mint,analfabétáéknál,proliéknál,bárkinél ahol bántalmazás történik,apuka agyonüti anyukat vagy fordítva,netán a gyerekeket a szülők,nagyobb gyerek a szülőket,egyik szülő a család többi tagját kicsitől nagyig.Variálni lehet,bárki lehet bántalmazott és bántalmazó.Nekünk kell odafigyelni és jelenteni ha ilyesmit észlelünk,nekünk,akik szerencsések vagyunk és nálunk nem ismert ez a fogalom.

2012. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
62%

Én azokkal értek egyet, akik ezt "propaganda-duma" szintre helyezik.Megnéztem a "népi kezdeményezés" iratát. Egy kalap....sem ér. Ugyanis mnemm törvényi tényállás elfogadására (megszavazására) kötelezi a Parlamentet, hanem a következő kérdés megtárgyalására, napirendre vételére (pontosabban), idézem: Halász Pálma magánszemély országos népi kezdeményezést nyújtott be a következő kérdésben:

"-Kezdeményezzük, hogy az Országgyűlés tűzze napirendre azt,hogy legyen önálló büntetőjogi törvényi tényállása a családon belüli erőszaknak Magyarországon."


Hát mostan odatüzik. Aztán jön a duma, aztán meg a semmi.Az a férfi,. akit a felesége (v agy bárki más családtagja) azzal zsarol, hogy feljelentelek, ha...és a Balhéért, asmiről az asszony tud legalább 15 év jár, akkor mi fog történni, ha születik (esetleg) egy ilyen Btk. szerinti tényállás, amelyik védi a család bármely tagját, a másik családtag erőszakos cselekményétől ? Mert ugye azt senki nem állítja, hogy a zsarolás nem "erőszak" fajta (megjelenési forma). Ami a törvényi tényállás tényleges (majd megszövegezendő) tartalmán túl v an vagy előtte van mind - mind csak blabla... A családon belüli erőszakra egyetlen út lehetne: kilépni belőle és olyan körülmények közé kerülni, ahol a fenyegetett "védve van minden zaklatás ellen, ellátása biztosított, és nem kell félnie, hogy az erőszakos cselekményt elkövetheti vele szemben a család bármely tagja. Az indítvány nem erről szól. Ebben a formában tényleg le kellene venni a nyilvános viták napirendjéről.

2012. szept. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
75%
Aki ezt állitja, az szerintem reménytelenül hülye, a szavainak ennek megfelelő jelentőséget kell tulajdonitani! Sőt, ez egyfajta "faji" megkülönböztetéss is, amely visszautal a 200 éves 3K-ra: "Kuche, Kinder, Kirche", vagyis "konyha, gyerekek, templom".E szerint a majom szerint ezek lennének a nő feladatai a XXI. szátadban (bár a legfontosabbat kihagyta!).
2012. szept. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Zsír, most már jönnek a faji megkülönböztetősek is. Aztán mindjárt az antirasszisták és antifasiszták. Nem kell túlvizionálni egy szerencsétlen senkiházi kijelentését.
2012. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Hello! Pont ezért tettem a "fajit" idézőjelbe!
2012. szept. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

a családon belüli erőszak nem iskolázottságtól függ és nem csak fizikai jellegű, hanem lelki terror is. Egyikben sem jó

élni ha lehet ki kell belőle lépni még mielőtt a gyerek is megsínylené.

2012. szept. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
64%

# 18 !

Az csak a mellébeszélés témája, hogy mitől függ a családon belüli erőszak.

Lényegében arról van szó, hogy néhány buzgómócsing aktivista elhatározta hogy megváltja a világot. A szándék önmagában méltányolható, ám az, mit és hogyan akarnak ennek érdekében tenni erősen megkérdőjelezhető.


Kitalálták, ha elkülöníttetik a családon belüli erőszakot más erőszakos bűncselekményektől s ezt a Büntető törvénykönyvben külön paragrafus bünteti, akkor megoldódik a családon belüli erőszak problémája.

Ez az összefüggés kreálás legalább annyira eszelős, mint az , hogy a gyerekek létszámától függ a családon belüli erőszak.

Szerintem a valós problémát nem segítené megoldani, ha most még újabb büntetéseket vezetnek be speciálisan családon belüli erőszakra a Btk.-ba.

Erőszak erőszakot szül, s a súlyosabb büntetés kilátásba helyezése bizonyos értelemben erőszaknak minősül (mint a lelki terror).


Igazad van abban, hogy abból ki kell lépni (bár ez nem egyszerű, s a tények szerint nem mindenkinek sikerül önerőből), ki kellene lépni társadalmi szinten is. A büntetések súlyának növelése , biztos hogy nem vezet várt eredményre. Az ördögi körből, ami spirálisan gyűrűzik egyre nagyobb íveket írva, csak úgy lehet kilépni, ahogyan Te is írtad, ám ennek megvalósítása nem egyszerű (józan észt igényelne az érzelmi viharok közepette), a szegény családok tagjai is, és a gazdag családok tagjai is anyagilag függésben vannak egymással.


Az én meglátásom szerint az történt, hogy ismét született egy hamvában holt ötlet lmp párt aktivistáitól, most minden törvényhozónak azon kell eszelni : milyen büntetést érdemel az a bűnös ...", holott ez messze nem célravezető lépés. Ismét az "egy bolond százat csinál" esetét láthatjuk.

2012. szept. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Kedves #3

1.Nem Cigány hanem hiperpigmentált.

2.Már mért ne lenne meg a 8 általános , megadják nekik ha a szülők akarják , bemennek leüvölteni az igazgató fejét...Én erre egy példát is láttam már.

2012. szept. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!