Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan sok nálunk a...

Miért olyan sok nálunk a családonbelüli erőszak?

Figyelt kérdés

A párkapcsolati kérdések nagy része olyan, hogy egy bántalmazó pasi kikészít egy csajt és a csaj tehetetlen, és személyesen is sok ilyet ismerek, fog fejlődni valamit az emberiség nálunk, vagy mi ilyen agresszív, bántalmazó emberek vagyunk, ez a magyarság része?


(Személyes ismerőseim között is gyakran tapasztalom ezt.)


2011. máj. 16. 12:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Mert egyre több az olyan ember, aki nincs rendben sem anyagilag, sem lelkileg, és azokon fogják kiélni a felgyülemlett feszültségüket, akik a legközelebb állnak hozzájuk és akiket elvileg a legjobban szeretnek.
2011. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Régen is sok volt.

Gazdag embereknél is tapasztalom ezt.

2011. máj. 16. 12:53
 3/20 anonim ***** válasza:
szerintem az lehet a probléma, hogy az emberek idegbetegek, mert mindig rohannak, keveset pihennek, nincs pénzük, vagy van, de sok a munkájuk, túl sokat pörög az agyuk, sokszor átverik őket, nem találják a helyüket, és kikészülnek. Agresszívvé válnak, és a kisebbet könnyű bántani.
2011. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Minden nációban van családi erőszak (is). Nálunk az a probléma, hogy egyre nagyobb a létbizonytalanság, csökken az életszínvonal, egyre nehezebb megélni, a munkát megtartani stb. Mindez stresszel jár, növeli az emberekben az ingerültséget, feszültséget, az arra hajlamosaknál pedig az agressziót (szóban, tettekben).


Ráadásul mintha kihalóban volna a közösségi összetartás. Tehát ha látunk valami ilyesmit, inkább hagyjuk, elfordulunk ("nem az én dolgom"), ahelyett, hogy segítenénk. Ez pedig csak bátorírtja az agresszort.


De okként az is sokszor megtalálható, hogy a bizonytalan egzisztenciális helyzetben élő azt gondolja, hogy még ez is jobb, mint egyedül.


Szóval mindez, és még sokkal több ok áll a családi erőszak hátterében. De nem hiszem, hogy a "magyarság" idetartozna.

2011. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Németországban élek itt is rengeteg a családon belüli eröszak. Söt gyerekeket ölnek meg szülök, rokonok. Nem csak magyarországra jellemzö, habár amit írt az elsö hogy anyagi gondok még jobban feszítik a családi légkört, ezzel egyet kell értenem.
2011. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek minden esetben az egyik fél gyengesége, kényelmessége az oka. Az egyik fél üt vagy érzelmileg zsarol (mert ugye nem kell ütni, fájdalmat lehet sokféleképpen okozni) a másik meg tűr. Tűr, mert szerelmes, tűr, mert legalább fedél van a feje fölött, tűr a gyerek miatt és még nagyon sok okból. Lehet, hogy 1 ilyen esetet meg lehet még bocsátani, de a 3. 4. esetet már nem hiszem. Akkor már tudja az ember, hogy jön a következő és a következő. Szerintem csak akkor válhatok áldozattá, ha hagyom. És hagyni nem kellene.
2011. máj. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:

Az én tapasztalatom szerint az ilyen esetekben sokszor az alkohol ad "erőt" a gyenge elme pedig sok mindent kitalál...

Sajnos egyre több ilyen családról derül ki,hogy baj van.

Szerintem eddig szégyellték az emberek,manapság már lehet segitséget kapni,azért derülnek ki.

2011. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

12:57 vagyok.

Nagyon egyetértek mindenkivel, én is így gondolom.

Kedves kérdező, azt is írtad, hogy az ismerőseid körében is tapasztaltál már hasonlót.Próbáltál segíteni? Hogyan?

szerintem nem lenne szabad szó nélkül hagyni, és elmenni a dolog mellett, mert ez valóban bátorítja a bántalmazót, hogy úgy se fog történni semmi, a bántalmazott pedig még inkább elesettnek, magára hagyatottnak érzi magát.

2011. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én a nanét szoktam javasolni nekik, és meghallgatom őket és próbálom a realitásba vinni ha, traumás kötődés miatt visszamenne az exéhez, de nem vagyok szakember nem megyek bele dolgokba.
2011. máj. 16. 13:41
 10/20 anonim ***** válasza:
Ez fura, mert én alig tapasztalok ilyet. Ismerőseim között, családomban egyáltalán nincs ilyen. Vagy nagyon jól titkolják.
2011. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!