Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tehetnék édesapám sovinizm...

Mit tehetnék édesapám sovinizmusa ellen?

Figyelt kérdés

Édesapám német , és van benne egyfajta sovinizmus és gyűlölet az oroszok iránt.Nekem viszont egy orosz barátom van.Közel élünk az osztrák - magyar határhoz és Ausztriában ismerkedtem meg vele , ő már évek óta Ausztriában él a családjával.


Amikor elmondtam édesapámnak hogy orosz a barátom , utána egyből "bekattant"

Mert hogy "kihasználják a külföldi nőket meg erőszakosak , meg fog majd pofozni meg verni hidd el" ," nézd meg az orosz nőket , mind kihasználja a kinézetét és gazdag nyugati férjet fog" " ezek tönkretették Németországot és Magyarországot is" "ez egy barbár nép , nem érdemes velük kezdeni"


Édesanyám sem tudja lebeszélni erről a dologról.


Megszerettetni nem fogom tudni vele ezt elfogadom csak valahogy viselje el.


Meg a történelem....régen történt az oroszok egész mások mint régen , a barátom meg pláne.



2012. okt. 29. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

azért édesapádat is meg lehet érteni, az ilyen emlékek lassan múlnak, a barátod mégiscsak rettegett Iván és Sztálin országából származik. A családod két olyan néphez is tartozik, akiket ők meggyötörtek. Ez mára a múlt, a háborús évek véget értek. Oroszország messzi és idegen világ, nem csak a németeknek, de nekünk is, érthető, hogy félt téged az apukád.

A megoldás az lehetne, ha a sztereotípiákon sikerülne túllépni. Ha összeismerkedne a barátoddal és jó benyomást tenne rá, talán megenyhülne.

2012. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Apukád valszeg nem tudja,hogy a Németek támadták meg először az Oroszokat és nem fordítva.
2012. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem meg tisztelhetnéd jobban az édesapádat. Amúgyis: ki az, aki képes egy orosszal összeállni? Fúj...
2012. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem állnék össze soha olyannal aki nem európai , európai eredetű , tehát sem feketékkel sem ázsiaiakkal.Nem tetszenek.


Nem értem édesapámat ha egy amerikai vagy egy brit lenne a barátom akkor azt elfogadná.

Egyedül az oroszokat gyűlöli.

2012. okt. 31. 12:27
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Egy rakás baromságot hordtak össze az előttem szólók:

1. Rettegett Iván tényleg egy pszichopata uralkodó volt, de hány pszichopata angol király volt Shakespeare előtt és után, a Habsburg ház őrültjeiről nem beszélve?

2. Ahogy az oroszok mondják magukról, "kapard meg az oroszt, és előbukkan a tatár", de mégis ők küldtek először embert a világűrbe. Ma is ők szállítják az amerikai űrhajósokat az űrállomásukra. Egyéb kulturális és tudományos eredményeikről nem beszélve.

Az egyéni megrögzött sovinizmust sajnos nem tudom, hogyan lehet megváltoztatni.

2012. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mustafa33 ***** válasza:
50%

Aért a sztereotípiákat nem a kisujjukból szopták az emberek, nem egy vershez való rímként találták ki. Az orosz mentalitás valóban különbözik a némettől (és a magyartól), denem mindegy hogy melyik orosz "fajta", mert azok között is van különbség. Máskép viszonyulhat ugyanahhoz a problémához egy odesszai, egy leningrádi vagyis szentpétervári, vagy egy vlagyivosztoki orosz.

Máskép reagálhat ugyanarra az esetre mint amihez te szokva vagy. És nem gonoszságból, vagy primtivizmusból, vagy bármi olyanból amit elfogultságra fognak, de egyszerűen azért mert más hagyományokon nőnek fel, más kultúrrétegből való, más társadalomból, mást tanult, máskép nevelték, más az értékrendje. Nem rosz értelemben, de egyszerüen más. Ez okozhat gondott olyan problémábra reagálásnál amik váratlanul, de előjönnek egy közös életben. És a probléma abból adódik, hogy ő az ő reakcióját fogja természetesnek és helyesnek vélni, te pedig a tiedet. Más a világlátásotok. És kultur háteretekből adódóan mindkettőtöknek igaza lesz - a saját igaznak vélt szempontotokból. Így valamelyiketeknek olyan dolgokban kellesz engedni, amit semmi esetben sem tartanátok egyébként elképzelhetönek. A régi - suba a subához guba a gubához - és hasonló értelmű népi bölcseségeknek van tapasztalati alapja. Nem osztálybéli felvágásról és társadalmi kivagyiságból keletkeztek, de abból, hogy könyebb olyanoknak élni együtt, akik hasonló fészekaljból kerültek ki. És a viták apróságokon kezdődnek. Bagatel marhaságoknak tűnő dolgokon (mit főzünk karácsonykor, mikor legyen karácsony, hogy szóltam egy munkatárshoz, hogy nézet rád a szomszéd, mit eszek én, mit eszik ő... és efféle semmiségek), amik később gyűlnek és szaporodnak és egyszer túlcsordulnak. Eleinte jó fej a saját fajtád beli is és késöbb mennyi ellentét lehet. Tudom, az ilyen duma falrahányt borsó, de ha már kérdezted, lehet hogy apád nem soviniszta csak van tapasztalata. Jól gondold meg mit csinálsz, és ne ugorj fejest ismeretlen vízbe. Láttad már részegen? most nem arra akarok utalni, hogy esetleg nem iszik e? Ha (majdnem) soha nem iszik is, mégis akkor bújik ki az emberből az őszinte. Hallottam már ilyet: -áldott jó ember, csak ha berúg akkor ilyen (állat). És ha jön egy nehézn időszak és elkezdi akkor aztá mindig "ilyen" lesz. Szóval hozd olyan helyzetbe, hogy berúgjon (de nem úgy hogy tudja, te rúgattad be) és figyeld meg milyen valójában, ha nem játszik.

2012. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ő nem tipikus orosz.Nem dohányzik és nem iszik.Már régóta Ausztriában élnek.


Édesapám sok dologban elég sztereotipikus.

2012. nov. 21. 11:04
 8/12 mustafa33 ***** válasza:
Amit írtam az nem csak oroszra érvényes. A feleségem (magyar) szülei az ország másik végéből valók és más társadalmi rétegből, más vallásúak és elő is jöttek előbb az ellentétes apróságok amiknek később nőt a jelentősége. Megoldottuk, de a feszültség az anyósom és apósom részéről megmaradt. Szóval saját fajtánál is előfordul, hát még idegennél.
2012. nov. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mustafa33 ***** válasza:
Ne érts félre, nem lebeszéllek, csak számolj ezekkel is, és készülj fel.
2012. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ő is más vallású ,ortodox keresztény ,de nem vallásosak.

Persze kisebb eltérő kulturális dolgok vannak de nem óriásiak.

2012. nov. 22. 06:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!