Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tennétek, ha egy szerettet...

Mit tennétek, ha egy szerettetek gyilkosság áldozatává válna és nem sikerülne megtalálni a tettest? Próbálnátok magatok keresni vagy belenyugodnátok, hogy a gyilkos szabadlábon van?

Figyelt kérdés
A kérdés egy könyv kapcsán vetődött fel bennem, amit most olvastam. Magyarországi, eddig felderítetlen gyilkosságokat mutat be, ahol megszólalnak az áldozatok családtagjai, barátai, ismerősei is. Több ügyben azért nem emeltek vádat, mert bár a tettes szinte 100%-os biztossággal meg van, de a holttestet nem találták meg, anélkül pedig nem ítélhetik el. Többször megfordult a fejemben, hogy én vajon mit tennék, ha egyszer ne adja az Isten, de ez történne valamelyik családtagommal vagy barátommal? Ti bele tudnátok nyugodni, hogy ha a rendőröknek nem sikerült kideríteni a rejtélyt, akkor ez van, ennyi?
2012. okt. 29. 13:04
 1/9 anonim válasza:
74%
én nem tudnék belenyugodni és szerintem el kezdenék kutakodni,keresni a tettest
2012. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
szerintem senki nem nyugodna bele - csak az a baj, hogy ezzel sem hozható vissza a szeretett személy...
2012. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem nyugodnék bele. Ha esetleg nem találják meg a holttestet de a gyilkos meglenne talán képes lennék kínozni a gyilkost vagy alaposan megfizetne azért amit tett. Manapság a rendőrökben sem lehet bízni, tudod, a pénz nagy úr. Meg az ismeretség is. Úgyis addig keresném ameddig meg nem találom.
2012. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a holttest miből olyan biztos mindenki, h meghalt? Hányszor van olyan, h lecsuknak valakit, aztán bevallja, mert előbb üli le a büntit, ha magára vállalja, minthogy kiderüljön az ártatlansága, közbe a halottnak hitt személy vígan él valahol máshol... Hm???
2012. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem nyugodnék bele. Megkeresném/tetném, de nem bántanám, nem ér annyit az egész. Hanem a lelki terror, amit kapna...
2012. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es válaszolónak: Persze, lehetséges, épp ezért nem ítélnek anélkül. De ha például van egy férfi, aki bejelenti a felesége eltűnését, aztán később vallomást tesz, hogy ő ölte meg, elmondja, h hogyan és h hova rejtette a holttestet, csak épp a rendőrök valamiért mégsem találják ott a holttestet. De nem valószínű, hogy valaki ilyesmit csak úgy bevall, anélkül, h valóban elkövette volna.
2012. okt. 29. 14:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Én elkezdeném keresni, fizetnék nyomozókat meg minden, de a legrosszabb nem is ez a szitu, amit te leírtál, hanem ha megtalálják az elkövetőt, aztán kap valami röhejes 2 év börtönt, mert nehéz gyerekkora volt meg f*szom tudja.
2012. okt. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk családon belül történt egy ilyen eset, ezért fogott meg ez a kérdés.

Az anyuka nagyon sok követ megmozgatott. Egy közepesen ismertté vált ügyről van szó, kb. 30 éve történt.

Akkor nem tudták megoldani az esetet, legalábbis hivatalosan lezárták, mint eredménytelen ügyet. Az anyuka iszonyú sok mindent megtett, anno a "kékfény"-be is írt, majd később a Kriminálisba (ezek bűnügyi műsorok voltak).

Amikor eltelt a 20 év, akkor azt mondta nekem az anya, hogy letett arról, hogy megoldást nyerjen az ügy. Utána pár év eltelt és izgatottan hívott magához. Az egyik ügyben nyomozó ember magánirodát alapított. Végül felkérte, hogy legalább a tényeket segítsen tisztázni. Az egykori nyomozó ingyen(!) segített neki. Hamar előkerült az elkövető neve is (ide most nem írom ki, de nem magyar állampolgár). Elkezdtük keresni, hátha van valami jogi útja annak, hogy eljárás alá vonják. Pár éve "megtaláltuk" és kiderült, hogy nem is olyan régen, iszonyú kegyetlenül megölték.

Úgyhogy azt gondolom, hogy egy ilyen esetet nem lehet teljesen lezárni. Az ember igazságérzete nem engedi.

2012. dec. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyerünk Horatio derítsd ki! Sherlock veled van!

Türrüüttürüüü


Amúgy megkeresném azt a tetűládát és megkapná amit érdemel!

2012. dec. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!