Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne ilyenkor a büntetés?

Mi lenne ilyenkor a büntetés?

Figyelt kérdés

Teljesen elméleti jellegű a kérdés /Gyilkos elmékből/:

Három lányt elraboltak. Az emberrabló egy hideg pincébe, étlen-szomjan tartotta a lányokat, és azt mondta, ha egyiküket feláldozzák, akkor a másik kettőt elengedi. Az egyik beteg volt és gyenge. A másik kettő hat nap után megbeszélte, hogy a beteg lányt ölik meg. A beteg lány ezt meghallotta, és ameddig a másik kettő vitatkozott, közbelépett és az egyiket megölte. (kalapáccsal fejbe vágta). Az életben maradt két lány el lett engedve.


Kérdés: a gyilkosságot elkövető lány gyilkos, ez tény, de a körülményeket milyen mértékben veszik figyelembe ilyenkor? Mivel vádolhatják? Mennyi börtönt kaphat (egy utcai gyilkossághoz képest pl). Ilyenekre lennék kíváncsi.


Köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 15. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%
Na ilyeneknek nem való Tv. Az tuti.
2012. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd? Nem értem mi a probléma azzal, hogy érdekel, hogy a valóságban mi lenne ennek a következménye..
2012. aug. 15. 13:41
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem érdekes kérdés, de valószínűleg nem enyhítenének a büntetésén, mert csak beszéltek róla, de gyilkossági kísérlet nem történt, vagyis nem önvédelemről van szó.

Az életben maradt másikat viszont vádolhatják gyilkosságra való felbujtással.

2012. aug. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én is valami hasonlóra gondoltam. Csak mivel nem vagyok jártas ezekben, ezért voltam kíváncsi. Nem egy szimpla gyilkosság volt. Jöhetnek még válaszok!
2012. aug. 15. 13:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben jó eséllyel próbálkozhat pillanatnyi elmezavarra, vagy beszűkült tudatállapotra hivatkozni, hiszen hat napig volt egy pincébe zárva, teljesen legyengülve.

A hetvenes évekbeli hírhedt börtönkísérlet eredményei alapján lenne esélye ilyen védekezésnek.


Kényszer illetve fenyegetés is fennállhatott, nem derül ki a leírásból, hogy mi lett volna, ha a lányok nem teljesítik, amit elvárt.


Jogos védelem? Önmagában talán nem állna meg, de visszautalva az elejére itt azért menthető felindulás vélelmezhető a fogva tartás pszichológiai hatása miatt.


Egészen biztos, hogy lényegesen enyhébb megítélést kapna az ügy, mint egy sima emberölés.

2012. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a részt én is láttam.Nagyon kemény volt,mikor bedobta a fejszét nekik.Addig azt hitték,hogy majd ő megöli az egyiket,aztán akkor fogták fel,hogy nekik kell kiválasztani,és megölni az egyik lányt.
2012. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiátriai kezeléssel úszná meg a gyakorlatban, erre köteleznék.


Egyébként pedig kiirhattad volna nagybetükkel hogy Spoiler!:P

2012. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 AdamLeBron ***** válasza:
100%
Önvédelem, elmezavar vagy kényszer alatti cselekvés. A lány nem kapna büntetést. Persze a magyar igazságszolgáltatásnál sose tudni.
2012. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon szépen köszönöm! Az első kivételével ment a zöld kéz mindenkinek :)

Utólagos bocsánat a spoiler-ért! Tegnap ezután a rész után sokat filóztam ezen :)

Ha valakinek még van ötlete, írjon!

2012. aug. 15. 16:29
 10/13 tomala ***** válasza:
69%

Ez az úgynevezett "végszükség" esete. Ez a Btk-ban a 30.§-ban található, de jelen esetben annak második bekezdése érvényes.


Büntethetőséget kizáró ok, tehát nem kap semmit. Kényszergyógykezelést sem.

2012. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!