Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű vezeték név a...

Milyen eredetű vezeték név a Zdenyák családnév?

Figyelt kérdés

Az őseim a Vajdaságból települtek a trianoni békeszerződés után Magyarországra, de szerintem nem szerben vagy horvátok lehettek. Lehet, hogy szlovákok voltak vagy esetleg lengyelek vagy csehek? Az a baj, hogy én nem ismertem őket és nem tudtam megkérdezni őket erről a témáról.


Remélem tudtok segíteni!


Köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 1. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
úgy hangzik, mintha lenne valami köze a Zdeněk névhez, ami egy elég gyakori cseh keresztnév. Úgyhogy ha tippelnem kéne, szerintem cseh. Annyi biztos, hogy szláv.
2012. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz! :D


Szerinted ezt a nevet, mármint Zdenyák hogyan írják szlávosan?

2012. nov. 2. 18:57
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
szerintem így ahogy a cseh keresztnevet, tehát Zdeněk.
2012. nov. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
A Zdeněk-et úgy ejtik, hogy zdenyek. Viszont a Zdenyák-ot "slávosan" Zdeňák-nak írják.
2012. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es válaszoló! :D
2012. nov. 6. 19:18
 6/10 mustafa33 ***** válasza:
72%

A Zdeněk horvát változata a Zdenko, valamint a szlovákok is használják, de a szlovákoknál a Zdeno-t is. Ezt becézik Zdenkonak. A becézés ellentéte, durvább megszólítása a Zdenonak a Zdeňák (vagy Zdeniak).

Nem azt mondom hogy biztosan ez az eredete, de ilyen is van.

2013. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor, ha jól értem akkor szerinted szlovák eredetű? És hogy érted, hogy durvább forma?
2013. jan. 17. 20:12
 8/10 mustafa33 ***** válasza:
100%

Csak egy tényt írtam le a mit nem kellene kihagyni a lehetségesek közül. Nem állítom, hogy biztosan így volt.

A durvább változatot úgy értem, ahogy a becézés egy név kedveskedőbb változata, ez az ellenkezője a becézésnek, a stenderd forma hidegebb változata. Magyarban nem létezik. Ha például egy Jakub (Jakab) kicsi korában becézve Jakubko (Jakabka) akkor a nagy bunyós legény az Kubo.

2013. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
100%

Ma találtam: Zdenyak, Zdinyak a Kružlovi plébánia elveszetnek hitt, de megtalált anyakönvében szerepel az 1820-as években.

Kružlov (Kruzsló, Kőtelep) plébánia, filiái: Bogliarka (Boglárka), Krivé (Sárosgörbény). Volt Sáros vármegye. Ma Szlovákia, kraj Prešov (Eperjes megye).

2013. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szláv lehet. Lengyel, horvát, szlovén, tót, cseh stb.
2014. okt. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!