Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű vezetéknév...

Milyen eredetű vezetéknév lehet a Hanczkó/Hanckó családnév?

Figyelt kérdés

A család a második világháború idején szökött át Magyarországra a Vajdaságból. Ők magukat magyaroknak vallják, de én kicsit kételkedem. Ilyen nevű családot a Felvidéken találtam nagyon sokat. Ezért azt gondolom, hogy talán onnan származnak. De milyen eredetű név lehet? Találtam Hanczke nevű nemesi családot is. Ez névrokon lehet vagy csak egy félreírás? Találtam továbbá Hanko vezetéknevet is, a forrás szerint szlovák eredetű és a János (németül Johann) becézéséből származik azaz a Hansiból? Ti mit gondoltok?


Köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 1. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
zsidó
2012. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1


Ezt miből gondolod? Vagy nincsen semmiféle igazságalapja és csak alaptalanul írsz butaságokat?

2012. nov. 1. 12:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem csehesnek, szlovákosnak hangzik, de ettől még a többi szláv nyelv is szóbajöhet. De a ,,h" betűk használata és a ,,-ko" végződés tipikusan csehes/szlovákos! :)
2012. dec. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az infót! :D


Szerinted mi a jelentése?

2012. dec. 3. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!