Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik német területekről...

Melyik német területekről érkeztek túlnyomórészt a szepességi szászok, cipszerek?

Figyelt kérdés

Ezek egyeznek az erdélyi szászok származási területeikkel vagy teljesen mások?


Segítsetek! :D


Köszi a válaszokat! :D



#német #Erdély #cipszerek
2012. nov. 3. 19:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%
Nincs igazad. Hülyeségeket írsz!!!
2012. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

Akkor támaszd alá valamivel, mert eddig nem mutattál semmit, csak megcáfoltál.


Én német származású vagyok, tisztában vagyok a hazai németség eredetével. Napi elfoglaltságot nyújt a családfám szerkesztése... úgyhogy mondhatni képben vagyok. Ha hülyeséget írok, akkor szúrj be rá forrást, el fogom ismerni, ha nincs igazam.

2012. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%

1, "Most colonists from this era came from Luxembourg and the Moselle River region."

2, "A second phase of German settlement came during the early 13th century consisting of settlers primarily from the Rhineland, Southern Low Countries, and the Moselle region, with others from Thuringia, Bavaria, and even from France."

[link]


Már az első posztodnál leszűrtem, hogy nemigazán vagy képben, de akkor legalább nézz utána... Már rég rájöttél, hogy elnézted, elírtad, rosszul tudtad, csak képtelen vagy leírni, hogy hibáztál. Tele van az ország ilyen jellemtelen emberekkel...

2012. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
33%
Rendezzük le / fejezzük be azzal, hogy te szúrsz egy olyan linket, amin az olvasható, hogy az ERDÉLYI SZÁSZOK SZILÉZIÁBÓL származnak. Ha nincs ilyen, azzal elismerted, hogy itt szerencsétlenkedtél posztról posztra, közben magadat égetted, mást szapulva, aki képben van. Várom a linket.
2012. nov. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
48%
Nem érzek olyan belsö kényszert, hogy nekem kellene a hülyeségedet bizonyítani. Ha tízszer leírod, sem lesz helyes az, amit hazudsz.
2012. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

te nem érzel belső kényszert, hogy az én hülyeségemet bizonyítsd? Ennek a mondatnak mi értelme van? Az én hülyeségemért saját magam állok jót, neked ahhoz mi közöd van? A saját magad igazáért állj ki, ha tudsz... de látom, hogy itt már csak értelmetlen, konok dac van. Gondolom ez a mentalitás kisugárzik minden területre... egyenes ember lehetsz. Gratulálok a szüleidnek, értékes embert neveltek...


Ne hazudj, mert próbáltál itt meggyőzni, még linkeltél is, de az nem arról szól, amiről itt kommunikálni kéne. Szóval voltam én itt történelmet nem tudó, történelmet ferdítő posztoló - szerinted.

Nálad pallérozottabb elmékkel szoktam szellemi párbajt vívni, te egy nagy nulla vagy... és láthatólag nem ismered elég jól a történelmet és nem én ferdítek, hanem bizony te... mert olyat állítasz, ami nem valós. Az erdélyi szászok nem Sziléziából származnak. Ott vannak a források, vagy talán a wikipedia is hazudik és történelemhamisító? Az pedig külön vicc, hogy egy magyarországi németet próbálsz meg kioktatni németekkel kapcsolatos történelmi dolgokról.


Zárásként, sokadszorra:

"A név ellenére az erdélyi szászoknak nincs közük a mai Szászország lakóihoz, ugyanis az ő őseik Erdélybe a Rajna mentéről, frank területekről, illetve részben németalföldi és francia régiókból érkeztek ide."

[link]

2012. nov. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
48%
Tizenegyedikre sem jobb.
2012. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
te ilyen büszke magyar ember vagy?
2012. nov. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen nagyon sok ember számára teljesen érdektelen kérdés ekkora port kavar! :D
2012. nov. 4. 21:39
 20/24 anonim ***** válasza:
33%
Kedves kérdező! Mit gondolsz a kialakult "vitáról"? Igazolta az állításait a 70%-on levő "vitapartnerem"?
2012. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!