Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol találhatnám meg azoknak a...

Hol találhatnám meg azoknak a német családoknak a listáját akik 1717/1727-ben költöztek Magyarország területére?

Figyelt kérdés

2013. jan. 4. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Tudnod kell, pontosan hova, illetve ki telepítette be őket. Pl mifelénk az Esterházyak, illetve a Nádasdyak hozattak német telepeseket. Ez esetben talán a családi levéltárakban találhatsz utalást a származási helyekre. Bécsben is volt olyan hely, ahol listázták a Magyarországra érkező telepeseket. Esetleg az anyakönyvekben is utalhattak származási helyre.
2013. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit tudsz még, amiből ki lehet indulni?

Amúgy valami történésszel kéne beszélned...

2013. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Konkrétan ilyen lista nincs, de a következö oldalon tudsz keresélni:


www.ungarndeutsche.de


Itt az eredetkutatás pontra menj, és ott fel vannak sorolva településenk, ahol németek lettek betelepitve.


Ezen az oldalon is sok mindent meg tudsz keresni az itteni könyvekböl:

[link]


Ezen kivül kereshetsz az interneten olyan cimszavakat, hogy elsö betelepitési hullám és németek, akkor is több mindent megtalálsz.


Ha konkrétan valami családot keresel, akkor az adott településen kerestess a betelepülési hullám cimszóval, vagy pedig a helyiség történetére keress rá.

2013. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolóval. A település honlapján általában feltüntetik, hogy mikor érkeztem a németek és azt is, hogy körülbelül honnan érkeztek vagy ha szerencséd van, akkor egy település krónika is fent van, ahol pedig fel vannak sorolva a települések! :D


Egyébként melyik település, települések érdekelnek?


Én is érdekelt vagyok ilyen kérdésben! Engem is nagyon érdekel, hogy hogyan lehetne még Németországba is esetleg visszanyúlni a családfakutatással! :D

2013. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg léteznek német oldalak, ahol utána lehet sok családnak nézni, de ehhez tudni kell németül természetesen.


Azt azonban tudni kell, hogy csak addig lehet visszamenni a kutatással, amióta anyakönyvezés létezik, mert eleinte semmiféle nyilvántartás sem volt.

2013. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a településeteken van valamilyen templom féle, akkor a plébánián a keresztlevelekből, anyakönyvből találhatsz olyan beírásokat, amelyekből ki tudod következtetni, hogy az 1717 után házasodott vagy éppen született gyermek szülei honnan származtak.
2013. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!