Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A németek mit gondolnak rólunk?

A németek mit gondolnak rólunk?

Figyelt kérdés
Mármint a magyar emberekről és Magyarországról. Hogyan látnak minket? Személyes tapasztalatokat tudtok velem megosztani?

2012. dec. 21. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Hogy csicskák vagyunk akikre rá lehet sózni a koszos munkákat fillérekért.
2012. dec. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 schocko ***** válasza:
100%
Hogy dolgosak a magyarok, de nagyon sokat hazudnak.
2012. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kb 15 eve kimentem egy ritkan lakott települesre dolgozni, az akkoriban mar elterjedöben levö mobiltelefonnal, "normalis-divatos" (persze nem a legrosszabb) ruhaban, igencsak furcsan neztek ram a haziak! Ök egyszerübb, otthonosabb ruhakban jartak, egyenes vonalu, lathatoan nem foglalkoztak divatlapokkal. Senkinek sem volt mobiltelefonja, söt csak egy db telefonvonal volt az egesz hazban: a 40 szobas panzio+oriasi csaladi hazban, uszomedencevel, szaunaval, edzöteremmel. 3-an (!) lattak el minden feladatot: takaritas, fözes, mosogatas, "recepcio"...stb, plusz en voltam a "mindenes segitö". Ugyanaz a szam csörgött ki a 3 telefonjukon, igy vettek fel a szobafoglalasokat pl. takaritas, fözes közben. Nyari szezonban valoszinüleg volt meg par alkalmazottjuk (?), vagy rendezvenyekre, de az utoszezon, a napi 10-12 szobas foglalasokkal igy müködött! En ilyen sporolast Magyaro-on meg nem lattam, pedig több kisebb-nagyobb hotelben dolgoztam...!!!

A magyarokrol sztem semmi informaciojuk sem volt, talan azt hittek, valami elmaradott orszag, amiket mi Moldaviarol, Bulgariarol gondolunk, vagy az orosz utodallamokrol a teveben latunk. De nem mondtak, es nem kerdeztek semmit, csak latszott rajtuk a meglepödes.

2012. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Hazudnak, csalnak, lopnak, koszosak, verekedösek, bunkók.
2012. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemeto-rol nem tudok többet, de Ausztriaban: gyakran jelennek meg ujsagcikkek magyarok lopasarol. Mondjuk a felszedett sinekröl egy osztrak nem tudja, hogy az azokat eltulajdonitok kik is, es csak azt olvassa, hogy magyarok. Az ujsagban nem olvashato, hogy nem "tiszta" magyar szarmazasu, ugymond esetleg sötetebb börü-e az elkövetö, igy sztem nem valami jo a hirünk. Nemreg egy ismerös meselte, hogy egy magyar epitesi vallalkozo atverte, dragabb minöseget szamlazott, de egy olcsobb minöseget kapott. A birosaghoz fordult, de sajnos nem tudja bizonyitani utolag, viszont kiderült, mar egesz sor feljelentes van az erintett ceg ellen. Sztem ebböl nem altalanositanak, de meggondoljak, hogy igy probalkoznak-e meg egyszer, pl az ismerös köszöni, de csak osztrak ceghez fordul azota.

Emellett vannak az itt lakok, dolgozok, mint sok mas orszagbol is, tehat akiket nem igy ismertek meg, igy összessegeben egy vegyes kep lehet rolunk.

3.

2012. dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az en szemelyes tapasztalatom az, hogy a nemetek ugy viszonyulnak hozzank mint a torokokhoz - nem vagyunk tulertekelve.
2012. dec. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A németek kifejezés nagyon tág fogalom.

Bajorországban úgy tapasztaltam,szeretik a magyarokat.

Észak felé haladva inkább kevesebbet tudnak rólunk.

Sok magyar mozog a német városokban,megszoktak minket.

2012. dec. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest hogy annak idején rengeteg német élt MO.n úgy látszik keveset tudnak rólunk.

(Pl:Aranycsapat legtöbb tagja német volt,de a magyar történelemben is sok német játszott szerepet)

2012. dec. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!