Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen a kapcsolatotok a...

Milyen a kapcsolatotok a nagyszüleitekkel? Kaptok tőlük ajándékot?

Figyelt kérdés

Az én papámmal nagyon jó a kapcsolatom, egyetlen egy dolog zavar: mostanában nagyon beteg, meg vannak egyéb gondjai is és mindig én megyek hozzá segíteni, vásárolni ilyesmik és cserébe ő pénzt ad nekem (és nem keveset)...Mondtam neki hogy én szeretetből segítek neki és mert az unokája vagyok, erre ma mondta hogy ő nem akar adós lenni és megérdemlem mert sokat segítek.

Szerintetek érdemes vele "ellenkeznem"? Nagyon nagyon öreg már és a gondolkodása is igen lelassult (van hogy ötödjére érti csak meg amit mondok) az se biztos hogy érti hogy miért nem akarok pénzt elfogadni. Csak hát én szeretetből csinálom mert egy család vagyunk.

Ti mit tennétek a helyemben? Vagy ti is kaptok apróbb ajándékokat a nagyszüleitektől segítségért cserébe?


2013. jan. 17. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Apai nagyszüleimet sosem ismertem ,mert már akkor meghaltak amikor az apám pár éves volt.

Az anyai nagyszüleimet ismertem, és imádtam őket. Mindig náluk nyaraltam, és szerettek nagyon. Nagymamám is adott pénzt, de én sosem fogadtam el.. Ha erőszakoskodott hogy márpedig tegyem el, akkor eltettem, és az utolsó nap amikor mentem a vonatpályaudvarra hogy hazamenjek a biblia könyvébe tettem az összes pénzt egy kis levéllel, hogy nagyon szeretem.

Sajnos mindketten meghaltak már, pedig nagyon jó lenne ha élnének még. Ma felnőttként lehetőségem lenne hogy anyagilag úgy támogassam őket, hogy soha ne legyen semmi gondjuk..De már nem tehetem meg..

2013. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a nagyszüleim meghaltak.A nagypapáimat nem is ismertem...A nagymamák is már pár éve meghaltak.Mikor tudtak ök is adtak nekem valamit.Fogadd el,tedd el akármi is az.Emléknek nagyon jó lesz.Ha pénzt ad,tedd félre,vegyél neki rajta valami szép meglepetést.Ha vallásos egy Mária szobrot ilyesmit.Tedd félre az összeget jó fog még az jönni. :)
2013. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én szeretem őket, de ők jól vannak szerencsére, örülök ha adnak pénzt, mikor tudnak, de megértelek téged is. De szegény jót akar, és lehet elszomorodna ha nem fogadnád el. Mivel máshogy nem tudná viszonozni, és lehet hogy ettől kiszolgáltatottnak érzi magát.
2013. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!