Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20-on évesek nektek milyen a...

20-on évesek nektek milyen a kapcsolatotok a szüleitekkel?

Figyelt kérdés
én 20 éves lány vagyok és nem bírom a szüleimet elviselni mindenbe beleszólnak, ha pénzt kérek rendesen számon kérik rajtam,hogy mire kell és esküszöm 15 éves koromban nem baszogattak ennyit mint most akkor minden hétvégén mentem bulizni és hajnalba jöttem haza most meg nem megyek kb sehova és a múltkor mikor mentem olyanok voltak velem mint egy 12 évessel: hova mész? mikor jössz? kivel mész? szerintem 20 évesen nem kellene mindenről beszámolnom nekik vagy igen? és mindent kritizálnak amit csinálok még a ruháimat is ,egyszerűen mindent tudni akarnak és mindenbe beleszólnak hogyan állítsam le őket? lehet azért ilyenek mert nincs testvérem?
2012. dec. 22. 00:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk tök jó a kapcsolatunk. Semmibe nem szólnak bele, igaz hogy külön élek már, nem látják hogy merre megyek, diákmunkából tartom fenn magam, így nem kérek tőlük pénzt, csak ha tényleg nagy gáz van. Akkor természetesen elszámolok, hiszen az az ő pénzük, joguk van tudni, mire adnak, illetve eldönteni, hogy az adott kiadást hajlandóak-e finanszírozni.


Próbálj meg kissé függetlenedni, legalább anyagilag. Akkor könnyebb dolgod lesz.

2012. dec. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

22 vagyok, szintén egyke és itthon nincs ilyen. Ha megyek, akkor mondom, hogy majd jövök ha végeztem. Pont. Nem számolok be, hogy né szerint kivel találkozom, max ha legjobb barátokról van szó, hogy megyek xy-hoz, majd jövök. Mikor indulok, hazaszólok telón, hogy kb-ra ekkorra érek haza, minden oké. ÉS el van intézve. Igaz soha nem késtem kamaszkorban, mikor ki volt adva, hogy 10-re, 11-re itthon, nem volt balhé, se semmi, amivel eljátszottam volna a bizalmat. Plusz hála a jó istennek nem egy beszákült, konzervatív család vagyunk.

22L

2012. dec. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt még jönne a savazás, most télen államvizsgázom, aztán jön a munkakeresés., szóval nem "ingyen élek".
2012. dec. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Dolgozzál és költözz el. Ilyen egyszerű a megoldás.
2012. dec. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

Talán azért kérdeznek ennyit, mert öt év alatt hatalmasat fordult a világ, több okuk van a féltésre.

A másik, felnőtt ember vagy. Ebben a korban már nem a szülőktől kér pénzt az ember. Vagy keres munkát, vagy egyszerűen nem költ.

Nekem is, ha épp van munkám, akkor van pénzem, ha nincs akkor ez van. De mióta betöltöttem a 18-at, eszembe nem jutott volna akár egyszer is pénzt kérni.


Egyébként 24 éves lány vagyok, sajnos már csak édesanyám él, és hála az égnek kiváló vele a kapcsolatom.

2012. dec. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%

én mindig megmondom,illetve megmondtam, hogy hova megyek és kivel, és mikor jövök és mire költöttem a pénzt, nem is kellett kérdezniük, mondjuk én ilyen vagyok, hogy folyamatosan pofázom, de ök meg olyanok, hogy ezt szeretik, szóval nincsenek titkaim a szüleim elött, jó modnjuk már rég nem élek velük, 5éve lakom külön, elötte is kolis voltam uh az kb 10 év

24/L

2012. dec. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
jó menjek el dolgozni de nem tudok mivel nappali tagozatos diák vagyok még egy évig, nem egyetemen ,hogy tudnék mellette dolgozni ez olyan mint a középsuli mindennap be kell járni és délutánig ott vagyok nem tudok dolgozni semmit mellette ,szeretnék már elköltözni de hát ha egyszer tőlük függök és régen normálisabbak voltak nem tudom mitől lettek ilyenek ,hogy mindenbe belepofáznak már rendesen utálom őket mert ha vissza szólok még én vagyok a g.eci , inkább nem is szólok hozzájuk ha baszogatnak
2012. dec. 22. 00:28
 8/20 anonim ***** válasza:
43%
nem szabad ilyen csúnyán beszélni :(
2012. dec. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
20%
nicht so gut
2012. dec. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%

Talán mert velük élsz és a gyerekük vagy. -.-"

Örülnél neki, hogy féltenek és szeretnek! Van, akit már nem tud félteni, meg szeretni az anyukája/apukája! Inkább becsüld meg őket!

Amúgy meg az ő pénzükből élsz, na ná, hogy joguk van megkérdezni, hogy mire költöd!

És ne mondd azt, hogy nem tudsz melózni!

Én az orvosi mellett vállalok munkákat! Ha én megtudom csinálni, más is! Ez nem kifogás!

2012. dec. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!