Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Te mit gondolsz erről? Megford...

Te mit gondolsz erről? Megfordult a fejemben, hogy ha fiam születik, az én vezetéknevemet viselné, hogy továbbvigye a nevemet.

Figyelt kérdés
Már van egy lányunk, ő az édesapja nevét viseli. Sajnos a bátyám meghalt, és nincs más férfi a családban, aki továbbvinné a nevet.

2013. jan. 21. 08:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Házasságkötéskor nyilatkozni kellett arról, hogy a születendő gyerekeknek mi lesz a vezetékneve. Amit ott nyilatkoztatok, az lesz a vezetéknevük. Ennyi.
2013. jan. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
49%
Úgy lehet, ha kamuból elváltok és megint összeházasodtok. Hallottam olyan párról, akik így oldják meg, hogy a gyerekeik felváltva kapják a nevüket, mert kötőjelesen túl bonyolult név lenne. Persze egyszerűbb lenne, ha nem lennétek házasok, akkor azt írnátok az apasági nyilatkozatba, amit akartok.
2013. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb megoldás: megszületik az apja nevére, ugyanúgy, mint a testvére. Utána beadjátok a névmódosítási kérelmet: nyomtatvány+kérelem+10e Ft. Kb 3 hét alatt megvan. Megkapjátok az új születési anyakönyvit, utána lehet új papírokat csináltatni a kicsinek.

Nyoma se lesz az eredeti születési nevének és senki sem kötelez arra, hogy a nagyobbiknak is megváltoztasd a családi nevét. Tapasztalat.

2013. jan. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért kellett a 12-est lepontozni, ti tudjátok egyáltalán, mi a pontozás célja? Attól, hogy nektek nem tetszik, hogy ilyen a törvény, attól még ilyen a törvény. Én se csinálnám így, de van, akinek tetszik.
2013. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%

Ha már terhes akkor válás ellenére is a férfi nevére kerül a gyere, mivel a fogantatás és a válás között nem telt el 300 nap, így az sem működik.

Szerintem elég nagy hülyeség lenne, tuti mindenkinek az jutna eszébe, hogy nem az férjedé a második gyerek.

2013. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok terhes.


Ez az egész elméleti síkon megy csak bennem, a férjem valszeg nem menne bele, és meg is érteném az indokait.

Ez ilyen maradi dolog, hogy valaki továbbvinné a családom nevét, de szerintem ez is érthető.

2013. jan. 26. 21:30
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
13. vagyok. Nem tudom, miért nem menne bele a férjed. Nálunk pont ő mondta, hogy ha úgy gondolom, akkor ő benne van a kettős vezetéknévben. Mivel én úgy viselem a férjezett nevemet, hogy csak az ő nevét kaphatták a gyerekek, így el kellett játszani a névmódosítást. A második gyereknél még egyszer, ő sem kapta automatikusan a nagyobbik nevét, csak az apjáét. Beszéld meg vele, ha terhes leszel, utána még mindig van ideje gondolkozni. Sőt, a lányotok nevét is módosíthatjátok.
2013. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

már egyszer válaszoltam. amúgy többször az fordult meg a fejemben, hogy azért is igazságtalan, mert a lányotok nem fogja valószínűleg továbbvinni a férjed nevét. így ha fiatok lenne, csak a Te családneved menne tovább. ez meg a férjeddel szemben igazságtalan. és maradinak tényleg maradi egy kicsit, de ha így érzel...

egyébként a kötőjeles verzió gyereknek nálunk is szóba került, mert az én nevem kötőjeles a férjemével, de elvetettük, mert ha ő is házasodik, vagy leadja az egészet, vagy felveszi a férje nevét, mert 3 vezetéknév kötőjellel nagyon hosszú, hát még ha egy kötőjeles férjet talál magának :)

azt meg nem hiszem, hogy bárki szívesen választana a kötőjeles verzió közül melyiket tartja meg, mert melyik szülőjét sértse meg? (melyik ujját harapja?)

2013. jan. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18-as. Három vezetéknevet nem is használhatna egyszerre. Kettőt lehet. Ha megházasodnak a gyerekeink, majd választanak, hogy melyiket használják. Ha kettős vezetéknevű házastársat találnak, akkor majd a négyből választanak kettőt. Mi azért is választottuk a kettős vezetéknevet, mert a férjem neve tucatnév, több oldal a telefonkönyvben, az enyém meg nagyon ritka és nincs fiútesóm se.

Amúgy Európa nagy részén tökéletesen működik, hogy mindkét szülő vezetéknevét megkapja a gyerek automatikusan.

2013. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!