Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A kérdésem: honnan deríthetném...

A kérdésem: honnan deríthetném ki biztosra hogy ki az igazi apám és anyám? Kisbabák voltunk, amikor örökbe fogadtak az öcsémmel, tudom az eredeti vezetéknevemet is, és nagyon bújkál bennem már pár éve a "vajon ki volt? "

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem kérsz segitséget a szüleidtől, biztos nem zarkoznak el a kérdés elől.
2009. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
ha tudod apud vagy anyud nevét akkor mennyetek vissza oda ahonnan titeket örökbefogadtak és ott simán kitudják keresni és ha megvan az illető és biztosra aarsz menni akkor DNS vizsgálatot is kérhettek
2009. nov. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lelenc Kutyamentő válasza:
92%

Amennyiben már 14 évedet betöltöttedy és az örökbeadás annak idején nem titkos volt, városi gyámhivatal a segítségedre tud lenni. Először azonban érdemes volna örökbefogadó szüleiddel beszélned.

Ez a menet:

14. évét betöltött örökbe fogadott gyermek, vagy örökbe fogadott nagykorú


A kérelem benyújtásához nem kell a kiskorú törvényes képviselőjének hozzájárulása



Eljárás menete:


1. Vizsgálat:


Gyermek érdekében áll-e a felvilágosítás, ehhez igénybe vehető a Szakszolgálat pszichológusa



2. Meghallgatás:


- Ha még kiskorú az örökbefogadott: - a vér szerinti szülő(ke)t,


- örökbefogadót



- Ha már nagykorú az örökbefogadott: - csak a vér szerinti szülő(ke)t



Nincs szükség a meghallgatásra, ha a vér szerinti szülő


- cselekvőképtelen,


- ismeretlen helyen távol van,


- meghallgatása elháríthatatlan akadályba ütközik.



A tájékoztatást nem lehet engedélyezni, ha


- a felvilágosítás nem áll a kiskorú érdekében,


- különösen akkor, ha a szülő felügyeleti jogát a bíróság azért szüntette meg, mert a szülő magatartásával súlyosan sértette vagy veszélyeztette a kiskorút, vagy szándékos bűncselekményt követett el a gyermek vagy testvérei ellen és ezért szabadságvesztésre ítélték.



Titkos örökbefogadás esetén a vér szerinti szülő sem a gyermekről, sem az örökbe fogadó szülő adatairól nem kaphat tájékoztatást.


Ez a jogi háttér:

Csjt. 53/A. §, Gyvt. 112. § f) pont, Gyer. 53. §

2009. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Édesapám nem szeret erről beszélni,nem tudom miért. anyám kórházban van és Nem teljesen, de cselekőképtelen. Én 21 éves múltam nyáron. Ha minden igaz itt szüledtem Bp.-en, felvittek öcsémmel együtt Kiskőrösre, Gyálon készült a papír. Utána kerültünk hozzájuk ismét Bp.-re.
2009. nov. 8. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Én a helyedben nem bolygatnám ezt, de te tudod.
2009. nov. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az edigieket, azért még átgondolom én is.
2009. nov. 9. 09:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi lett?A TEGYESZ segített?

Én is örökbefogadó anyuka vagyok.Szeretném tudni mire számítsak.Mikor tudtad meg?

2013. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!