Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az emberek általában nem...

Az emberek általában nem tudják, hogy a nagyszüleik hol éltek, honnan származtak?

Figyelt kérdés
Csak mert feltesznek kérdéseket, hogy X. vagy Y. név honnan származik, holott ha tudná, hogy nagyapja tót, sváb vagy román volt, mindjárt nem kérdezne butaságokat.

2013. febr. 5. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mert nem mindenkinél ilyen egyszerű. pl Buda név szerinted honnan származik? én minimum öt lehetőséget tudnék felsorolni :D

az, hogy tudom, hol éltek a nagyszüleim (Menycshely) attól még nem leszek okosabb XD

2013. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
A családnév kicsit régebbről ered általában, mint a nagyszülői generáció.
2013. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég, ha csak a nagyszülők születési helyét tudják. Kellene tudni a dédszülőkét,és az ükszülőkét is. Nem biztos, hogy ott éltek, ahonnan származtak.

Pl. A nagyszüleim ebben e városban élnek, ahol én is. A dédapám Zala megyei, a dédanyám Tolna megyei volt, de amióta összeházasodtak, ők is ebben a városban éltek.

2013. febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek neve NEM a nagyszülöktöl származik, hanem sokkal korábbról.

Az, hogy a név sváb hangzású, még nem jelenti azt, hogy a nagyszülö sváb volt - mert lehet az ö nagyszülöjének a nagyszülöje volt, akinek németes hangzású neve volt, de ettöl még lehetett volna akár zsidó származású is.

2013. febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Mi az 1700-as évekig tudtuk visszakeresni a családot, de egyetlen egy ös sem ott élt, ahol a szülei, mindegyik vándorolt egyik helyröl a másikra. Ilyenkor mire menne valaki azzal, hogy az ö nagyszülei hol éltek, ha senki más nem élt ott? Ezen kivül a családnévnek egyik lakhelyhez sincs nalunk semmi köze.
2013. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem általában tudják, csak sokan azt sem tudják, hogy kik a szüleik, nemhogy a nagyszüleik. :D
2013. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

"A családnév kicsit régebbről ered általában, mint a nagyszülői generáció."


Ez se mindig igaz, nagyapám a vasútnál dolgozott, és az '50-es években kénytelen volt magyarosítani a nevét, ha nem akart utcára kerülni. Ezért állíthatom, hogy az Antal (egy l-lel) családnév az Antalicz névből származik!

:)

2013. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
A nagyszüleimet tudom, de a dédszüleimet már nem mindegyiket sajnos. Apu az ország észak-keleti részéről származik, tudom azt is, hogy a nagyim hol született, azt is, hogy a nagypapám. (Ezek a falvak gyakorlatilag mára már jó ha 150 fővel bírnak, de inkább annyi sem) A családnevünk megtévesztő lehet, nem tudnám pontosan megmondani, honnan származik. Fogalmam van róla, mert ha csak a jól ismert közösségi oldalon is rákeresek, akkor az amúgy nem túl hétköznapi nevünk többnyire csak ott az északi részen fordul meg, vagy aki már nem is ott él, de arrafelé született. Ennek a jobb része, hogy már határokon is átmegyünk, ugyanis megannyi szlovák temetőben is találkoztam már ezzel a névvel, a határok meg ugye elég sokat változtak arra felé, ergo attól hogy a nagyszüleimről tudok ezt azt, az nem jelenti azt, hogy az 1920-as évek elé is jutnék. :)
2013. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Az emberek általában tudják, ahogy általában azt is tudják, hogy ilyen téren ennyi tudással semmire nem mennek, és nem írnak ki ilyen agyzsibbasztó kérdéseket. Az emberek általában.
2013. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1100ig vissza van vezetve a családfám. PLSZ, zéró értéke van. Nincs belőle hasznom. Nem befolyásolja, ki vagyok, mit tudok, mit tanulok, mit dolgozom.


Jó, hogy írod, hogy X és Y. Pont ez a két generáció, amit ez hidegen hagy.


Én készítettem interjút nagyimmal. Meg is jelent újságban. Bumm. Semmit nem ad hozzá az életemhez.


Enélkül is tudok olyat kérdezni, ami A TE SZEMEDBEN butaság.

Ellenben más szemében nem lenne az.



Te miért tartasz butaságnak egy kérdést?

2020. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!