Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek honnan származtak...

Szerintetek honnan származtak az első vámpírok?

Figyelt kérdés

Percy H. Fawcett archeológus egy érdekes ötlettel állt elő anno és hitt abban, hogy az Amazonasz őserdejei egy elveszett várost rejtenek: Eldorádót. Elnevezte ezt az ősi civilizációt Z-nek. Az expediíciója viszont a 20. század elején eltűnt és soha nem hallottak róla.

Az ott élő törzsek elbeszéléseiből következtetett arra, hogy a dzsungelben van a Z-ék elveszett városa.

A többség ezeket a Z-ket a leírások alapján a sumér istenekkel kötik össze (nefilimek - bukottt vérivó, kannibál "angyalok", Lilith - a vámpírok ősanyja, sumér istennő, a kígyó az Édenből).

Ugyanakkor maguk az indiánok is megőrizték a "más" embereket, ugye az érkező spanyolokat először a visszatérő isteneiknek hitték.

Ugyanakkor a kultúrákban: akkor nyerem el az istenem kegyét, ha feláldozom neki az ellenségem vérét. Vérkultuszok.

És Fawcett is tisztában volt vele, hogy a Z-k városát vérivó "démonok" őrzik, mégis belevágott az útjába és soha nem tért vissza.


2012. okt. 3. 16:09
1 2 3 4 5 6
 1/57 Dalek Traak ***** válasza:
82%
Az általatok elképzelt vámpírok nem léteznek. Vérszívó lények viszont vannak. Pl chupacabra, saturnyni vámpír kétéltűek (bár elvileg ez a faj már kihalt)
2012. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:

Persze. Minden eszik vért, ami húst is.

Én azt hittem a chupacabra a sámson róka. Bár erre már adtak cáfolatot is biológusok. Mindegy. Az általad említett kétéltűt nem találtam.

2012. okt. 3. 16:31
 3/57 anonim ***** válasza:
49%
Dalek, hogyhogy nem tudod, hogy a vámpírok igazából idegenek a Saturnyne bolygóról, akik érzékelés szürövel tünnek embernek...?
2012. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
49%
Ja várjunk csak, most nézem, hogy írtad te azt :D Elöször nem láttam :P
2012. okt. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim válasza:
90%
Szerintem a vámpírok a vérszívó állatokból vagy mivel vannak kannibálok ezért onnan is származhat csak ők nem az ember húsát hanem a vérét eszik/isszák. Szerintem nem lehetetlen csak nem úgy ahogy mostanában ábrázolják őket.
2012. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
92%
Valahol úgy olvastam, hogy Kain volt az első vámpír mikor megölte a testvérét. Az ebben hívők azt mondják, hogy nem csak megölte a testvérét, hanem a véréből is fogyasztott. Örök életet úgy nyert, hogy Istenhez könyörgött, és Isten ellátta egy pecséttel, hogy senki meg ne ölhesse.
2012. okt. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
59%
egy olyan ember képzeletéből származnak, aki nagyon-nagyon régen élt.. ( amúgy elég sok olyan állat létezik, akik kimondottan vérrel táplálkoznak, de szerintem nem ilyesmire gondoltál)
2012. okt. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
28%
Remélem, kedves kérdező, hogy csak olvastad valahol, és nem magad fektetted bele az energiát hogy ezeket összegyűjtsd. Ezeknek az infóknak nincs alapjuk, csak össze van vagdalva pár dolog különböző civilizációk hitvilágából.
2012. okt. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Nem értem a problémát. Csak a mitológiából tudunk kiidnulni, ill. Fawcett létező személy volt. Csak annyira volt megerőltető, mint neked leírni a választ.
2012. okt. 3. 17:50
 10/57 A kérdező kommentje:
*kiindulni
2012. okt. 3. 17:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!