Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kutattál már a családfád...

Kutattál már a családfád után? Meddig sikerült visszamenned? Kiderültek érdekességek? Pl:Egyik felmenőd más nemzetiségű volt?

Figyelt kérdés
Nagyon foglalkoztat a családfa.Szívesen elkezdenék vele foglalkozni,de időm sincs rá meg azt sem tudnám ,hogy hol keresgéljek :).
2013. febr. 12. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kutattam de nem jutottam nagyon előre csak 1740 évekig.. Sajnos utána már elég sok pénzbe kerül és rá kellett jönnöm hogy nincs rá keretem.
2013. febr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A legnagyobb hülyeség ez a családfakutatás! Alsó osztályban még izgi, de felnőtt fejjel badarság!
2013. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Második:Ez is egy vélemény,és tiszteletben tartom,de szerintem egyáltalán nem badarság.
2013. febr. 12. 21:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A legérdekesebb ami kiderült,hogy egy "zabigyerek" leszármazottjai vagyunkk.

Valami báró félrekefélt,és abból lett egy kislány,talán soha nem ismerte el?(Az a gond,pár napja mesélte apukám,és elfelejtettem a sztorit.)A lényeg hogy ő neki,tehát egy házasságon kívül született embernek vagyunk a leszármazottjai.És amit még érdekesnek találtam,hogy a nagyapám a mai Ukrajna területén született,és nevelkedett.Ha ők nem jönnek át trianon után,én is határon túli magyar lennék.

2013. febr. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Igen én kutattam de nem jutottam meszire (1750)-ig kb. de még mindig kutatok...
2013. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Igen kutattam illetve kutatom! :) 1875-ig tudtam visszakutatni a családfát! Tovább nem tudtam de nem adom fel Igen kiderítettem hogy apukám ága nemesi vérvonal, ezen kívül hogy van a családba 1 híres zeneszerző! Továbbá hogy a család egyik fele Erdélyi a másik (elméletileg) ősmagyar! Én azt ajánlóm hogy kezd a szülőkkel! Majd a nagyszülőkkel (Ők sokat tudnak) -(az én nagyszüleim érdekesek! :D Az egyiket úgy kell nyüstölni hogy mondjon valamit és csak darabokat mond a mozaikból! A másik meg alig tud valamit és azt is mindig máshogy mondja!) :D
2013. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is kutatom, de elértem minden helyen azt a pontot, ahonnan már nincsenek visszafele anyakönyvek. A legtöbb helyen ez 1700-as évek elején volt.

Azt tudtam, hogy a felmenőim betelepített németek voltak és elmagyarosodtak, de azt például nem, hogy házasodtak az ott élő szlovákokkal is. Így például a felmenőim egy része szlovák.

A nagyobb érdekességek azonban ükszülőkről és dédszülőkről derültek ki. Nekem nem mondták el, de utólag találtam meg az iratokban az egyik levéltárban.

2013. febr. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is az 1700-as évek elejéig sikerült, már az oldalágaknál tartok. Aminek nagyon örülök, hogy találtam néhány ükunokatestvért, különböző ágakról, akiket szintén érdekel a családfa, úgyhogy találkoztunk, levelezünk, ez nagyon jó érzés. Van, amelyikkel egy városban lakunk! :) És az ő nagymamája még ismerte a dédimet, akit nagyon szerettem és kaptam tőlük egy fényképet is, ami nekem nem volt meg.


Nálunk mindenki más nemzetiségű volt, szlovák, német, lengyel, román, aztán a vége felé beházasodott néhány magyar és beolvadtunk, apukám a nevét is magyarosította, mert sokat csúfolták érte (szlovák név volt). Nekem ezek nem voltak új dolgok, mert az 1800-as évek közepéig apukám fejből tudta a családfát, aztán kikértem néhány anyakönyvet és lehetett menni a plébániára.


Az anyai ágam majd csak ez után jön, az nehezebb falat, mert az ország másik felén éltek és csak a dédszüleim neveit tudom. Ráadásul az egyik ág Kovács, az szerintem kb. reménytelen, talán ezért is nem foglalkoztam vele annyira.

2013. febr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!