Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyes átvételes érdekesség...

Személyes átvételes érdekességek - mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egyik fura tapasztalatom: 100 forintért nyertem 1 aukciós terméket. Direkt kérdeztem előtte az eladót, hogy átvehetem-e személyesen, mivel 1 kisvárosban lakik ő is! Mondta, hogy igen.

Az aukció lejárta után írtam neki, nem válaszolt 1 hónapig, gondoltam nyaral, vagy valami, aztán én is elfelejtettem. Írt végül, hogy kell-e a termék, mert le akarja adni az értékelést. Írtam, hogy kell, és akkor hova mehetek érte?

Azt a válaszolta, hogy már NEM tudja megoldani személyesen. Azt találta ki, hogy akkor még nyár volt, most elkezdődött a suli és az ovi, és nincs ideje rá.

Kérdem én, ha a ház elé megyek, nincs ideje átadni? Vagy odaadni valamelyik ismerősének, akin keresztül átvehetem? Vagy ha megy boltba, akármi, útközben összefutnánk valahol? Azóta nem reagált semmit.

Hihetetlen dolognak tartom ezt... a postaköltség drága. Az emberek többsége, úgy tudom, ha keres valamit aukciós oldalon, a saját városában keresi a leggyakrabban, hogy ne kelljen több 100 forintot pluszba kifizetnie.

Eladóként azt tapasztalom, hogy a személyes átvételt szeretik többen. Én simán odamegyek a találkozó helyére, hisz érdekem, hogy eladjam a termékeim, plusz a vevőnek is jobb.

Ti erről mit gondoltok???



2012. nov. 12. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nos, ha van pl két kisgyereke, akkor reggel rohan a suliba, oviba velük, aztán futás dolgozni. Délután meg ugyanez visszafelé. A szabadidejét nem szívesen áldozza fel. Arr viszont bárkit meg kérhet, hogy ugyan adja mar fel a csomagot.
2012. nov. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

"A szabadidejét nem szívesen áldozza fel"


2012 van! meg mobiltelefon is. Ne hogy már "szabadidő" kelljen egy személyes átadáshoz. Max 2 perc az egész...

2012. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tenyleg??? A mobiltelefon elvisz valamit a megbeszelt helyre??? Vagy mukodik mar a telaportacio? En pl nem adnam meg se a lakcimem, se a munkahelyem cimet es mivel egy gyereket hordok iskolaba meg haza, meg dolgozni is kell, igy a szabadidom menne ra.
2012. nov. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is vaterázunk. Két gyereket nevelünk és belefér az a kettő perc, amíg a lakásunktól négy sarokra lévő ovinál árut és pénzt cserélünk. Persze akinek ez "elfoglaltság" annak a szemetes levitele is fel ér egy kirándulással...
2012. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


De az is az ember szabadidejéből megy el, ha postára kell adni a csomagot, sőt, több idő is, mert becsomagolod, megírod, sorban állsz a postán...

Ezért volt nekem felfoghatatlan, hogy boltba pl. nyilván jár az ember, és mielőtt indul boltba, felkapja a cuccot, amit nyertem Tőle, és a bolt előtt, vagy valahol út közben átadja, mivel 1 kisvárosban lakunk!

2012. nov. 13. 06:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nemérdekli.. 100 ft nem egy nagy összeg.

vagy akár az is bennevan, hogy többet szeretett volna érte kapni.

2012. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Több terméke kel el 100-500 ft között, 1 ft-os aukcióként indítja őket.

Ha meg kevesli az árat, miért lett volna neki jobb, ha postán adja fel? :S

2012. nov. 15. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!