Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Érdemes ilyen unokatesók után...

Érdemes ilyen unokatesók után "futni"?

Figyelt kérdés

Próbáltam velük tartani a kapcsolatot de egy idő után nagyon eltávolodtunk egymástól, és most senkiről se tudok semmit. Nem tudom hogy érdemes-e egyáltalán "erőltetni" vagy maradjak annál hogy "ha ő nem keres akkor én sem".

Betűkkel jelölöm őket, hátha a személyiségük alapján tudtok tanácsot adni hogy melyikkel lenne érdemes felvenni a kapcsolatot:

A) Vele egész sokáig beszéltünk, de elég erőszakos lány volt, a saját személyiségét akarta rám erőszakolni, leszólta a legjobb barátnőmet és az önbizalmamat is megpróbálta elvenni. Aztán egy idő után mikor látta hogy nem fog sikerülni és ez nem tetszett neki, akkor teljesen hátat fordított nekem. A tesójával jóba voltam nagyon, de a közösségi oldalakon nincs fent, az e-mail címét meg nem adja meg ez a drága ember...

B) Őt egész kicsi korom óta ismerem, és tini-felnőttként (a korkülönbség miatt írom így) is tartottuk a kapcsolatot. Sajnos az anyja pszichésen beteg és egyszer nagyon összeveszett a családunkkal és ellenem fordította az unokatesómat is. Pedig jól elvoltunk talán ő volt aki először kifestette a körmömet és nagyon sokat gondolok rá.

C) Ő felköltözött a városomba, de már nem is tudom mi lehet vele, mert évek óta nem beszéltünk, úgy maradt abba hogy egyre kevesebbszer majd egyáltalán nem is írt.

D)-E) Ők tesók, mindkettőjükkel jóba voltunk, de egyáltalán nem keresnek, vagy két éve nem is beszéltünk, pedig előtte a fiatalabbal napi szinten kitárgyaltuk szinte az életünket.

A B) és a E) uncsitesóim hiányoznak leginkább, de így hogy ők nem írnak nem tudom hogy nekem érdemes-e.

Szerintetek? Ti felnőttként tartjátok a kapcsolatot az unokatestvéreitekkel?


2013. febr. 15. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes, előbb utóbb megint elmaradnának.. De mondjuk akkor már mondhatnád, hogy te megpróbáltad..


Sajnos az én unokatesóim is elmaradtak, amit nagyon sajnálok. Hárman vannak, az egyik meg se ismert volna, ha nem köszönök rá, mikor egymás mellett vártuk a buszt :(

2013. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A problémák mögé kell nézni!


A saját esetem az, hogy a szüleim mindenkivel összeveszése miatt nem ismertem egy unokatesómat sem. 16 éves voltam, amikor megkeresett az "egyetlen" unokatestvérem, és azóta is nagyon szoros a viszony köztünk. Előtte tudtuk egymásról, hogy létezik a másik, de kb. ennyire is ismertük csak egymást. Napi szinten beszélünk.

A másikat 19 voltam amikor megismertem, de vele keveset beszéltem eddig.

Szándékosan írtam idézőjelbe az egyetlen szót, mert ő neki sokat köszönhetek az elmúlt 4-5 évben.

2013. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Senki után nem érdemes futni, mert az csak megaláz téged. A világ nem csak unokatesvérekből és rokonokból áll. Azt szokták mondani, hogy "Isten a barátainkkal kárpótol a rokonainkért."


Keress inkább barátokat és felejtsd el azokat, akik csak pitiztetni akarnak téged, de szeretni nem.

2013. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!